Bülent Şakrak Biyografisi

Doğum tarihi: 26.Ağustos.1977
Bülent Şakrak kaç yaşında: 46
Kilo & Boy:
Burcu: Başak
Meslek: Tiyatro Oyuncusu, Sinema Oyuncusu, Dizi Oyuncusu
Bülent Şakrak doğum yeri: İstanbul

Bülent Şakrak Kimdir?

Bülent Şakrak, 26 Ağustos 1977’de İstanbul’da doğdu. Tiyatro kariyerine 1996’da Kartal Sanat İşliği Tiyatrosu’nda gençlik ve çocuk oyunlarında görev alarak başladı. 1998’de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde eğitim alarak tiyatro eğitimine devam etti. Sonrasında, Müjdat Gezen Tiyatrosu ve Yayla Sanat Merkezi Tiyatrosu’nda çalışarak tecrübesini arttırdı ve 2004’ten itibaren Kent Oyuncuları’nın kadrosuna dahil oldu.

2014 yılında Azra Akın’ın başrolünde olduğu ve Bülent Şakrak’ın kötü adam karakterini canlandırdığı “Çilek” filminde yer aldı. Filmin senaryosunu Çağlayan Neyman yazdı, yönetmenliğini Emrah Sönmez üstlendi ve yapımcılığını Halil Sezai yaptı. Film çekimleri Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde gerçekleştirildi.

Bülent Şakrak, 2006’da “Eyvah Eyyvah” filminde ve “Eşref Saati” dizisinde beraber oynadığı Özge Borak ile evlendi. Ancak çift, 2010’da ayrıldı. Şakrak, 19 Aralık 2015’te Ceyda Düvenci ile evlenmiş. İkili ABD’de yaşarken 2 Temmuz 2017 tarihinde bir oğulları oldu; bu oğullarının adını Okan Ali koydular. Ancak çift,10 Temmuz 2023’de boşandı.

Bülent Şakrak, 2014’te The X Factor şarkı yarışmasını sundu. Jüri üyeliği ise Sinan Akçıl, Atiye Deniz, Nihat Odabaşı ve Nigar Cemal yaptı. Bunun yanı sıra, aynı yılda Halil Sezai, İlker Aksum, Azra Akın, Selen Öztürk ile birlikte “Çilek” filminde rol aldı.

ABD’de yaşayan Şakrak ve Ceyda Düvenci, New Jersey’deki bir evi satın aldılar ve 15 Mayıs 2017’de evlerine taşındılar. Türkiye’ye döndüklerinde ise, 10 Temmuz 2023’te boşandılar.

Bülent Şakrak, 2017’den beri Ceyda Düvenci ile Hanım & Efendi isimli tek perdelik oyunu Avrupa’da birçok şehirde sahneledi. Ayrıca, YouTube’ta Bülent Şakrak’la Art Niyet isimli bir program sunmaktadır.

Şakrak, 2011’de 16. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri, Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu ödülünü aldı ve 2008’de VIII. Lions Tiyatro Ödülleri, En İyi Komedi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazandı.

Bülent Şakrak haberleri

Bülent Şakrak, Bülent Şakrak biyografisi, Bülent Şakrak hayatı, Bülent Şakrak özgeçmişi, Bülent Şakrak hakkında, Bülent Şakrak doğum yeri
Bülent Şakrak fotoğraf, Bülent Şakrak video, Bülent Şakrak resim, Bülent Şakrak kimdir?, Bülent Şakrak kaç yaşında?, Bülent Şakrak nereli,
Bülent Şakrak memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!