Burak Özdemir Biyografisi

Doğum tarihi: 24.Mart.1994
Burak Özdemir kaç yaşında: 29
Kilo & Boy:
Burcu: Koç
Meslek: Aşçı
Burak Özdemir doğum yeri: Yayladağı, Hatay

Burak Özdemir Kimdir?

24 Mart 1994’te Didem Bozbura ve İsmail Özdemir’in 4 çocuğunun en küçüğü olarak Hatay Yayladağı’nda dünyaya gelen Burak Özdemir, halk arasında CZN Burak diye bilinir ve Hatay Medeniyetler Sofrası adı verilen restoran zincirini işletmektedir.

Hayatının ilk yıllarını Hatay Yayladağı Yoncakaya köyünde geçirdikten sonra, Özdemir ailesi İstanbul’a yerleşti. Burak, İstanbul’da ilkokuldan liseye kadar eğitim aldı ve ardından Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde okudu.

Babasının tekstil işinde “Cinzano” isimli bir şirketi vardı, fakat Rus müşteriler firmanın adını telaffuz ederken ‘Cezene’ diyorlardı. CZN Burak, gençliğinde çok çalışkan biriydi ve başkaları için çalışmasının anlamını sorgulayanlara rağmen, kendisini sıkı çalışmaya adadı. İsimlendiği CZN, ‘cezene’ kısaltmasıdır. Kim olduğunu ve nereden geldiğini hatırlatır.

2011 yılında, babasının desteği ile İstanbul Aksaray’da Hatay Medeniyetler Lokantası isimli bir restoran açtı. Kısa bir süre içinde yeni şubeleri hayata geçirdi ve restoran zinciri kurdu. İlk şubesi 2013’te Taksim’de, ikincisi 2015’te Etiler’de açıldı.

Özdemir, restoran zincirinin yemeklerini sosyal medyada paylaşarak “Smiley bae” ismiyle bilinen bir internet fenomeni oldu. Yaptığı yemekler, genellikle Arap ve Anadolu mutfağına ait yemeklerdir ve bu yemekleri gülümseyerek hazırladığı yemek şovlarıyla tanınır.

25 Aralık 2020’de Burak Özdemir, Burç Halife’de Orta Doğu’nun en büyük restoranını açtı. Bu bina, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde bulunan ve dünyanın en yüksek gökdeleni olma özelliğini taşıyor.

Burak Özdemir haberleri

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!