Burak Sevinç Biyografisi

Doğum tarihi: 01.Nisan.1985
Burak Sevinç kaç yaşında: 38
Kilo & Boy:
Burcu: Koç
Meslek: Müzisyen, Dizi Oyuncusu, Sinema Oyuncusu
Burak Sevinç doğum yeri: İstanbul

Burak Sevinç Kimdir?

1 Nisan 1985’te İstanbul’da dünyaya gelen ve asıl kökenleri Zonguldak’a dayanan Burak Sevinç, ud sanatçısı Özcan Sevinç’in oğludur. Müzik ve Sahne Sanatları alanında Yıldız Teknik Üniversitesi’nden mezun olmuştur.

Müzikal yeteneklerini çocuk yaşta, 11 yaşında kanun çalmaya başlayarak göstermeye başlamış, daha sonra bu yeteneklerini ud, keman ve gitarla genişletmiştir. Profesyonel müzik kariyerine Behzat Gerçeker’in yönettiği Enbe Orkestrası’nda başlamıştır.

Görkemli oyunculuk kariyeri 2012’de ‘Babam İçin’ adlı dizi ile başlamış ve 2017’de yayınlanan ve “Üstçavuş Fethi Kulaksız” karakterine hayat verdiği ‘Söz’ adlı dizi ile büyük bir yankı uyandırmıştır.

1 Ağustos 2015’te hayatını Şehir Tiyatroları’nın sevilen oyuncusu Şirin Kılavuz ile birleştiren Sevinç, sinema kariyerine de hız kesmeden devam etmiştir. 2016 yılında Murat Boz, İrem Sak, Yasemin Allen, Uraz Kaygılaroğlu ve Serhat Özcan ile “Dönerse Senindir” adlı filmde oynamıştır.

Nisan 2017’de gösterime giren ve Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın yapımcılığını üstlendiği, Yağız Alp Akaydın’ın yönettiği ve Ethem Özışık’ın senaryosunu yazdığı “Söz” adlı diziye Tolga Sarıtaş, Nihat Altınkaya, Aybüke Pusat, Meriç Aral, Çağan Atakan Arslan (Soldier), ve Serhat Kılıç ile birlikte katılmıştır.

2020’de ise Sevinç, “Soygun Oyunu: Büyük Vurgun” adlı filmde Sercan Badur, Selim Bayraktar, Bülent Alkış ile birlikte yer alırken, aynı yıl yönetmen Cem Karcı’nın öncülüğünde ve Banu Kiremitçi Bozkurt’un Gülseren Budayıcıoğlu’nun “Madalyonun İçi” adlı eserinden esinlenerek yazdığı “Kırmızı Oda” adlı dizide Dr. Deniz karakterini canlandırmış ve bu diziye Binnur Kaya, Tülin Özen, Meriç Aral ile birlikte katılmıştır.

Ödüllü oyuncu olmanın yanı sıra, Sevinç aynı zamanda bir dizi ve film oyuncusudur ve birçok popüler projede yer almıştır.

Burak Sevinç haberleri

Burak Sevinç, Burak Sevinç biyografisi, Burak Sevinç hayatı, Burak Sevinç özgeçmişi, Burak Sevinç hakkında, Burak Sevinç doğum yeri
Burak Sevinç fotoğraf, Burak Sevinç video, Burak Sevinç resim, Burak Sevinç kimdir?, Burak Sevinç kaç yaşında?, Burak Sevinç nereli,
Burak Sevinç memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!