Burak Tamdoğan Biyografisi

Doğum tarihi: 03.Mart.1971
Burak Tamdoğan kaç yaşında: 52
Kilo & Boy:
Burcu: Balık
Meslek: Tiyatro Oyuncusu, Sinema Oyuncusu, Dizi Oyuncusu
Burak Tamdoğan doğum yeri: Ankara

Burak Tamdoğan Kimdir?

Burak Tamdoğan, 3 Mart 1971’de Ankara’da dünyaya geldi. ODTÜ Psikoloji Bölümü’nde 1989-1996 yıllarında eğitim gördü ve 1996-2001 yıllarında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde öğrenim gördü ve bu bölümden mezun oldu.

Üniversite yıllarındayken, Ankara Sanat Tiyatrosu’nda ve diğer tiyatro topluluklarında hem oyuncu hem de yönetmen olarak görev yaptı. Kariyeri boyunca birçok tiyatroda hem aktör hem de yönetmen olarak hizmet vermiştir. Parmaklıklar Ardında, Geniş Aile, Hanımın Çiftliği gibi birçok televizyon projesinde ve Beynelminel, Sıcak, Geriye Kalan gibi pek çok filmde görev aldı.

Tamdoğan, modern ve geleneksel doğaçlama tiyatro üzerine çalışmalar yürütmektedir ve bu konuda hem Türkiye’de hem de yurtdışında atölyeler düzenlemiştir. Farkındalık, Analitik Düşünce, Doğaçlama Oyunculuk, Akıl Oyunları ve Hikaye Anlatma gibi konularda eğitimler vermiştir. Psikoloji ve tiyatro eğitimini birleştirerek, etkileşimli anlatım ve performans üzerine odaklanan dersler vermekte olan Burak Tamdoğan, “Eğlenmeyen zihin öğrenmez” ilkesini benimsemiştir.

2015 yılında “Analar ve Anneler” dizisinde Salih Ağa karakterini canlandırırken Sinem Kobal, Metin Akdüler, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık, Binnur Kaya, Nazan Kesal, Tansu Taşanlar, Ulaş Tuna Astepe ile birlikte oynadı.

Önemli bir jokey olan Halis Karataş’ın hayatını anlatan “Bizim İçin Şampiyon” filminde de rol aldı.

Rol aldığı tiyatro oyunlarına, 2005’te “Çıkış Yoklandı Cumhuriyeti” ve “Maymun Oswald”, 2004’te “Savaşa Hoşgeldiniz”, 2003’te “Vatan Kurtaran Şaban”, “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” ve “Akıllı, Daha Akıllı, Daha Daha Akıllı Lafontaine Orman Mahkemesinde” gibi oyunlar dahildir.

Yönettiği tiyatro oyunlarına ise 2001’de “Yedinci Geminin Anaları”, 2000’de “Demirin Fiyatı Nedir?”, 1996’da “Ayak Bacak Fabrikası”, “İndim Baktım Şehre”, “Islıksever Max” ve 1995’te “Kapıcı” adlı yapıtlar dahildir.

Tamdoğan’ın film ve dizi kariyerinde yer alan önemli yapıtlara 2018’de “Bizim İçin Şampiyon” ve “Mehmed: Bir Cihan Fatihi”, 2017’de “Şansımı Seveyim”, 2015’te “Analar ve Anneler”, 2008’de “Sıcak” ve 2007’de “Parmaklıklar Ardında” isimli yapıtlar dahildir.

Burak Tamdoğan haberleri

Burak Tamdoğan, Burak Tamdoğan biyografisi, Burak Tamdoğan hayatı, Burak Tamdoğan özgeçmişi, Burak Tamdoğan hakkında, Burak Tamdoğan doğum yeri
Burak Tamdoğan fotoğraf, Burak Tamdoğan video, Burak Tamdoğan resim, Burak Tamdoğan kimdir?, Burak Tamdoğan kaç yaşında?, Burak Tamdoğan nereli,
Burak Tamdoğan memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!