Burak Yamantürk Biyografisi

Doğum tarihi: 23.Aralık.1983
Burak Yamantürk kaç yaşında: 40
Kilo & Boy:
Burcu: Oğlak
Meslek: Dizi Oyuncusu
Burak Yamantürk doğum yeri: Kocaeli

Burak Yamantürk Kimdir?

Burak Yamantürk, 1983’te Kocaeli’de dünyaya geldi. İstanbul opera ve balesi modern dans topluluğunun bir parçası olan bu yetenekli aktör, seyirci karşısına ilk olarak 2010 yapımı Ayhan Hanım filminde çıktı. Daha sonra 2013 yılında Tatar Ramazan dizisindeki Elmas Mercan karakteri ve 2017’deki Kayıt Dışı dizisindeki Arda rolüyle tanındı. Burak aynı zamanda eşi Özge Özpirinçci ile beraber Tatar Ramazan dizisinde rol aldı.

2011’de Deniz Seki’nin “Suya Hapsettim” klibinde yer aldı. Bir sonraki yıl Veda adlı dizide Kemal karakterini canlandıran Burak, ayrıca Ya İstiklal Ya Ölüm ve Sevgili Geçmiş gibi projelerde de yer aldı. En son Kuş Uçuşu adında bir Netflix projesinde rol aldı.

Özel hayatında ise, Burak Yamantürk 2021’in Eylül ayında Özge Özpirinçci ile Marmaris Bozburun’da dünya evine girdi ve Kasım ayında Mercan adını verdikleri bir kızları oldu.

Burak Yamantürk’ün rol aldığı diğer projeler arasında Allah Yazdıysa Bozsun filmi, Fine Dying / İyi Yemek Öldürür kısa filmi, Aslında Özgürsün ve Elbet Bir Gün dizileri, Dip ve Acı aşk dizileri, İçimdeki Fırtına, Hayat Yolunda ve Yasak dizileri, Böcek filmi ve Ayhan Hanım filmi yer alıyor.

Burak Yamantürk haberleri

Burak Yamantürk, Burak Yamantürk biyografisi, Burak Yamantürk hayatı, Burak Yamantürk özgeçmişi, Burak Yamantürk hakkında, Burak Yamantürk doğum yeri
Burak Yamantürk fotoğraf, Burak Yamantürk video, Burak Yamantürk resim, Burak Yamantürk kimdir?, Burak Yamantürk kaç yaşında?, Burak Yamantürk nereli,
Burak Yamantürk memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!