Burcu Gönder Biyografisi

Doğum tarihi: 07.Şubat.1983
Burcu Gönder kaç yaşında: 40
Kilo & Boy:
Burcu: Kova
Meslek: Dizi Oyuncusu
Burcu Gönder doğum yeri: İstanbul

Burcu Gönder Kimdir?

Bilinen İstanbul doğumlu oyuncu Burcu Gönder, 7 Şubat 1983’te dünyaya geldi. Eğitim hayatına 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Teknik Bilimler Fakültesi’nde başladı ve aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Öğrenci Kültür Merkezi’nin tiyatro topluluğuna dahil oldu. Burada 2 yıl sürecek tiyatro eğitimine başladı ve sonrasında Ayışığı Sanat Evi tiyatro grubuna geçiş yaptı. Bu dönemde, Tuncer Cücenoğlu’nun “Çıkmaz Sokak” isimli eserinde performans sergiledi.

Ekrana “Altın çocuk” ve “Sihirli oda” adlı çocuk filmlerinde de çıkan Gönder, 2004 yılında Beşiktaş Kültür Merkezi Atölye topluluğuna katıldı. 2007 yılında “Bir Demet Tiyatro” dizisinde gözüktü ve halihazırda BKM Mutfak ile skeç tiyatrosu yapmaktadır.

2012 senesinde Sermiyan Midyat’ın yönettiği “Hükümet Kadın” filmde Demet Akbağ, Cezmi Baskın, Sermiyan Midyat, Bülent Çolak gibi isimlerle çalıştı.

2 yıl sonrasında, yani 2014’te Sermiyan Midyat’ın senaryosunu yazdığı “Analı Oğullu” isimli dizi projesinde Sermiyan Midyat, Durul Bazan, Melisa Sözen, Devrim Yakut, Gülhan Tekin, Sera Tokdemir, Murat Başoğlu, Köksal Engür, Çiğdem Tunç, Onur Buldu, Duygu Yetiş gibi isimlerle aynı kamera karşısına geçti.

Gönder, Bülent Emrah Parlak ile 8 yıllık birlikteliğini 19 Kasım 2015 tarihinde evlenerek taçlandırdı. Bir yıl sonra 30 Mayıs 2016’da Lisa adını verdikleri bir kızları oldu.

Tiyatro Oyunları :
2003 – Çıkmaz Sokak – Tuncer Cücenoğlu – Ayışığı Sanat Evi tiyatro grubu

Film ve Dizi Rol Aldığı Yapımlar :
Oyuncu :
2015 – Eğlendirme Dairesi (TV Dizisi)
2014 – Analı Oğullu (Gözde) (TV Dizisi)
2013 – Hükümet Kadın 2 (Güle) (Sinema Filmi)
2012 – Hükümet Kadın (Güle) (Sinema Filmi)
2011 – Aşağı Yukarı Yemişliler (Handan) (TV Dizisi)
2009 – Neşeli Hayat (Lokman’ın Sevgilisi) (Sinema Filmi)
2008 – 2010 Çok Güzel Hareketler Bunlar (Burcu) (TV Dizisi)
2006 – Bir Demet Tiyatro (TV Dizisi)

Burcu Gönder haberleri

Burcu Gönder, Burcu Gönder biyografisi, Burcu Gönder hayatı, Burcu Gönder özgeçmişi, Burcu Gönder hakkında, Burcu Gönder doğum yeri
Burcu Gönder fotoğraf, Burcu Gönder video, Burcu Gönder resim, Burcu Gönder kimdir?, Burcu Gönder kaç yaşında?, Burcu Gönder nereli,
Burcu Gönder memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!