Çağatay Akman Biyografisi

Doğum tarihi: 31.Temmuz.1998
Çağatay Akman kaç yaşında: 25
Kilo & Boy:
Burcu: Aslan
Meslek: Müzisyen, Şarkıcı
Çağatay Akman doğum yeri: Çankırı

Çağatay Akman Kimdir?

Çağatay Akman, 31 Temmuz 1998 tarihinde Çankırı’da doğmuştur ve ailesiyle birlikte İstanbul Zeytinburnu’nda yaşamaktadır. Babası deri işçisidir, annesi ise ev hanımıdır ve bir ablası bulunmaktadır. Çağatay, gitar kursuna gitmiştir ancak ticaret meslek lisesinde iki sene üst üste sınıfta kalmış ve bu yüzden okuldan ayrılmıştır. Şu anda lise diplomasını almak için dışarıdan okumaktadır.

Akman, “Gece Gölgenin Rahatına Bak” adlı şarkısı ile Youtube’da büyük bir popülerlik kazanmıştır. Kendi beste ve sözleriyle oluşturduğu bu parça, yüklediği ilk gün 300 binin üzerinde izleyici kitlesine ulaşmış ve şu ana kadar 200 milyon kez izlenmiştir. Akman, son dönemlerde medyanın büyük ilgisini çeken bir isim haline gelmiştir. Kendi beste ve müzikleriyle ileride daha büyük başarılara imza atacağını düşünmektedir.

Youtube’da 240 milyon kez dinlenen “Gece Gölgenin Rahatına Bak” adlı şarkısı, telif hakları sebebiyle kaldırılmıştır. Şarkının orijinalinin Anna RF grubuna ait olduğu belirtilmiştir. Ancak Akman, Instagram hesabından yaptığı bir açıklama ile bu iddiayı reddetmiştir ve şarkısının tekrar yayınlanacağını söylemiştir. 19 Haziran 2017’de şarkı tekrar Youtube’da yayınlanmıştır.

Akman, 9 Haziran 2017’de “Sensin Benim En Derin Kuyum” adlı şarkısını yayınlamış ve bu parça 2017’de Youtube’da en çok izlenen videolardan biri olmuştur. “Bizim Hikaye” dizisinin jenerik müziğini oluşturan “Bizim Hikaye” adlı şarkısı 14 Eylül 2017’de, “Yüreğim Davacı” adlı şarkısı ise 15 Şubat 2018’de yayınlanmıştır. 21 Temmuz 2018’de ise “Çek Silahını Daya Göğsüme” adlı parça ile karşımıza çıkmıştır. En son olarak, 27 Kasım 2018’de “Ben Ne İnsanlar Gördüm” adlı şarkısıyla dinleyicilerini sevindirmiştir.

Akman’ın bir de kitabı bulunmaktadır: 2018 yılında yayınlanan “Nasıl Çağatay Akman Oldum”. 2017 tarihinde ise “Bizim Hikaye” dizisinde konuk oyuncu olarak yer almıştır.

Çağatay Akman haberleri

Çağatay Akman, Çağatay Akman biyografisi, Çağatay Akman hayatı, Çağatay Akman özgeçmişi, Çağatay Akman hakkında, Çağatay Akman doğum yeri
Çağatay Akman fotoğraf, Çağatay Akman video, Çağatay Akman resim, Çağatay Akman kimdir?, Çağatay Akman kaç yaşında?, Çağatay Akman nereli,
Çağatay Akman memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!