Çağkan Çulha Biyografisi

Doğum tarihi: 22.Kasım.1985
Çağkan Çulha kaç yaşında: 38
Kilo & Boy:
Burcu: Yay
Meslek: Dizi Oyuncusu
Çağkan Çulha doğum yeri: İstanbul

Çağkan Çulha Kimdir?

Çağkan Çulha, 22 Kasım 1985’te İstanbul’da dünyaya geldi. Ünlü sinema oyuncusu Mine Mutlu’nun oğlu ve Ünal Çulha’nın evladı olan Çulha, Büşra Çulha adındaki bir desteği annesini 1988’de bir melekle paylaşmaya başlamıştır. Korkmaz Yiğit Lisesi’nde lise öğrenimini tamamlayan Çulha, İstanbul Üniversitesi İşletme bölümündeki eğitimini yarıda bırakarak Beykent Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları bölümüne geçiş yapmıştır.

Çağkan Çulha, çocukluk arkadaşı Ceren Moray’ın teşvikiyle ajanslara başvurmuş ve Rondo, Molped ve Banat gibi markaların reklam filmlerinde boy göstermiştir.

Oyunculuk kariyerine 2003 yılında Gani Müjde’nin kaleme aldığı, Tarkan Karlıdağ’ın yönettiği “Hayat Bilgisi” dizisi ile adım atan Çulha, bu dizide Perran Kutman, Tarık Papuççuoğlu ve Kerem Kupacı gibi dikkat çekici isimlerle birlikte oynamıştır.

Çulha, asıl şöhretine 2006 yılında “Acemi Cadı” dizisinde Selim karakterine hayat vererek ulaştı. Burada Şenay Gürler, Merve Boluğur ve Nergis Kumbasar ile aynı sahneyi paylaştı.

Çulha, “Adanalı” adlı dizide 2008-2010 yılları arasında Engin karakteri ile izleyicinin karşısına çıktı ve bu dizide Oktay Kaynarca, Mehmet Akif Alakurt ve Selin Demiratar’la birlikte oynadı.

2013 ve 2014 yılları arasında Gürkan Uygun ve Berk Hakman ile birlikte polisiye mafya dizisi “Kaçak”ta yer aldı.

Çulha’nın filmografi kariyerinde başta “İsimsizler”, “Racon”, “Aşk ve Günah”, “Muhteşem Yüzyıl” ve “Belalı Baldız” isimli yapımlar öne çıkmaktadır.

Çağkan Çulha haberleri

Çağkan Çulha, Çağkan Çulha biyografisi, Çağkan Çulha hayatı, Çağkan Çulha özgeçmişi, Çağkan Çulha hakkında, Çağkan Çulha doğum yeri
Çağkan Çulha fotoğraf, Çağkan Çulha video, Çağkan Çulha resim, Çağkan Çulha kimdir?, Çağkan Çulha kaç yaşında?, Çağkan Çulha nereli,
Çağkan Çulha memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!