Çağla Şikel Biyografisi

Doğum tarihi: 02.Ocak.1979
Çağla Şıkel kaç yaşında: 44
Kilo & Boy:
Burcu: Oğlak
Meslek: Model, Dizi Oyuncusu, TV sunucusu
Çağla Şıkel doğum yeri: İstanbul

Çağla Şikel Kimdir?

Çağla Şikel, 2 Ocak 1979 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi ve kariyerinde oyunculuk, sunuculuk ve mankenlik yaptı. Annesi Asuman Şikel Adanalı, babası ise Karslı Azerbaycan Türk kökenlidir. Eğitim hayatına 1985’te İstanbul’daki Ahmet Hamdi Tanpınar İlkokulu’nda başlayan Şikel, 4. sınıftan itibaren İstanbul Üniversitesi Devlet Konservuarı’nda bale eğitimine başladı. 1993 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ortaokul bölümünü tamamladı ve aynı kurumda lise ve üniversite eğitimine devam ederek 1999 yılında mezun oldu.

Konservatuar eğitim süresince Atatürk Kültür Merkezi’nde çeşitli çocuk oyunları ve müzikallerde rol aldı. Şikel, Fındıkkıran Balesi, Külkedisi, Sihirbaz Oz, Yedisi birden ve Arşın Mal Alan gibi oyunlarda yer aldı. Kariyerine 1996 yılında Odessia filminde oynayarak sinemada adım atan Şikel, 1997 yılında Miss Turkey birincisi oldu. Bu başarısının ardından dünya dördüncüsü olduğu Miss World 1997 yarışmasında “Europes Queen Of Beauty” unvanını aldı.

Çağla Şikel, podyumlarda manken ve fotomodel olarak yaptığı kariyerin yanı sıra televizyonda da program sunuculuğu ve dizi oyunculuğu yaptı. 1997-2003 tarihleri arasında Fransa’daki Zeki Triko, Amerika, Almanya, Hong Kong, Rusya, Yunanistan, İsviçre ve Mısır’daki defilelere katıldı. 2002 yılında Müjdat Gezen’in yazıp yönettiği “Tri Peypirs Kabare”de sahne aldı ve 2004’ten itibaren üç yıl süreyle Cennet Mahallesi dizisinde rol aldı. İstanbul’daki ATV kanalının “Dansa Var Mısın?” yarışma programını sunmaya devam ederken Avrupa Yakası dizisinde de yer aldı.

Manken Bozok Gören’le ilişkisi olan Çağla Şikel, 16 yıl aradan sonra Samsun Devlet Opera ve Balesi dansçılarıyla “Bach Alla Turca” adlı bale eserinde yer alarak 2013’te baleye geri döndü. 2012’de “Bugün Ne Giysem” yarışma programının jüri koltuğunda oturdu.

9 Ağustos 2008’de şarkıcı Emre Altuğ ile evlendi ve iki erkek çocuk sahibi oldu: Hüseyin Kuzey (2009 doğumlu) ve Uzay Tuncer (2012 doğumlu). Boşanmaları 12 Ocak 2015’te gerçekleşti. 2017’de başlayan “En İyi Ben Söylerim” şarkı-yetenek yarışmasının sunuculuğunu yaptı ve 2018’den itibaren “Çağla İle Yeni Bir Gün” programıyla FOX Tv’de yayınlanmaya başlaldı.

Çağla Şikel haberleri

Çağla Şikel, Çağla Şikel biyografisi, Çağla Şikel hayatı, Çağla Şikel özgeçmişi, Çağla Şikel hakkında, Çağla Şikel doğum yeri
Çağla Şikel fotoğraf, Çağla Şikel video, Çağla Şikel resim, Çağla Şikel kimdir?, Çağla Şikel kaç yaşında?, Çağla Şikel nereli,
Çağla Şikel memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!