Çağrı Vila Lostuvalı Biyografisi

Doğum tarihi: 27.Ekim.1978
Çağrı Vila Lostuvalı kaç yaşında: 45
Kilo & Boy:
Burcu: Akrep
Meslek: Yönetmen
Çağrı Vila Lostuvalı doğum yeri: Edirne

Çağrı Vila Lostuvalı Kimdir?

Masumlar Apartmanı adlı diziye imzasını atan usta yönetmen Çağrı Vila Lostuvalı; 1978’de Edirne’de doğmuş ve İzmir Özel Çamlaraltı Koleji ile 60. Yıl Anadolu Lisesi’nde eğitimini tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü’nden mezun olan Lostuvalı, yüksek lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde yapmıştır.

Üniversite yıllarının ardından televizyon dünyasını fark edip bu sektöre giriş yapan Lostuvalı, ilk iş deneyimini yardımcı yönetmen olarak kazanmıştır. Kariyerinin ilk adımı olan “Asi” adlı dizinin yardımcı yönetmenliğini 2007 yılında yapmıştır.

Lostuvalı, ilk kez yönetmenlik koltuğuna “Suskunlar” adlı dizi ile 2012 yılında oturmuştur. Daha sonra ise Berkun Oya ve Nuran Evren Şit tarafından yazılan “İntikam” dizisinde 2013-2014 yıllarında yönetmenlik yapmıştır. Lostuvalı, 2015’ten 2017’ye kadar İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu ve Musa Uzunlar’ın başrol oynadığı “Poyraz Karayel” dizisinin yönetmenliğini yapmıştır.

Son olarak 2020-2021 yıllarında Gülseren Budayıcıoğlu’nun Madalyonun İçi adlı kitabından uyarlanan “Masumlar Apartmanı” adlı dizide yönetmenlik koltuğuna oturan Lostuvalı, bu dizi ile hala sektördeki varlığını sürdürmektedir.

Kariyeri boyunca, “Poyraz Karayel” dizisi ile 2015 Altın Kelebek Ödül Töreni’nde En İyi Dizi Yönetmeni ödülünü de kazanmış olan Çağrı Vila Lostuvalı, birçok başarılı dizi ve filmin ardında imzası bulunan bir yönetmendir. Yönetmenliğin yanı sıra yardımcı yönetmenlik ve oyunculuk tecrübeleri de bulunan Lostuvalı’nın filmografi listesi oldukça geniştir.

Çağrı Vila Lostuvalı haberleri

Çağrı Vila Lostuvalı, Çağrı Vila Lostuvalı biyografisi, Çağrı Vila Lostuvalı hayatı, Çağrı Vila Lostuvalı özgeçmişi, Çağrı Vila Lostuvalı hakkında, Çağrı Vila Lostuvalı doğum yeri
Çağrı Vila Lostuvalı fotoğraf, Çağrı Vila Lostuvalı video, Çağrı Vila Lostuvalı resim, Çağrı Vila Lostuvalı kimdir?, Çağrı Vila Lostuvalı kaç yaşında?, Çağrı Vila Lostuvalı nereli,
Çağrı Vila Lostuvalı memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!