Can Gürzap Biyografisi

Doğum tarihi: 26.Mayıs.1944
Can Gürzap kaç yaşında: 79
Kilo & Boy:
Burcu: İkizler
Meslek: Tiyatro Oyuncusu, Sinema Oyuncusu, Yazar
Can Gürzap doğum yeri: İstanbul

Can Gürzap Kimdir?

Can Gürzap, 26 Mayıs 1944’te İstanbul’da doğan bir sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu, yazar ve eğitimcidir. İlk tiyatro eğitimini sanatçı olan babası Reşit Gürzap’tan alan Gürzap, 1962 yılında Kadıköy Maarif Koleji’nden mezun oldu. 1963 yılında eğitime başladığı Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden 1968 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Milli Eğitim Bakanlığı’nın verdiği bursla Londra’daki Central School of Speech and Drama’da hem oyuncu eğitmenliği, hem de ses, nefes ve konuşma eğitimi alarak, yoğun bir reji eğitimi gördü. 1970 yılında Türkiye’ye geri döndü ve Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde öğretmenlik ve Devlet Tiyatrosu’nda oyunculuk ve yönetmenlik yapmaya başladı. 1978 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun kurucu müdürlüğünü yaptı ve İstanbul Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü kurdu. Kendisinin kurduğu “Dialog” adlı okulda doğru, güzel ve etkileyici konuşma eğitimi verdi. Ayrıca çevirmenlik ve senaryo yazarlığı da yapan Gürzap, birçok sinema filmi, dizi ve tiyatro oyununda rol aldı. Ocak 2009’da kendi tiyatrosu olan “Tiyatro Dialog”u kurdu. Can Gürzap, birçok ödüle layık görüldü ve iki kitabı yayımlandı. Sanatçı, yaptığı evlilikler ve bir motosiklet kazasında yaralanma gibi kişisel yaşamı, sanat yaşamı kadar ilgi çekti. Çalışmaları arasında birçok tiyatro oyunu, film ve dizi bulunmaktadır.

Can Gürzap haberleri

Can Gürzap, Can Gürzap biyografisi, Can Gürzap hayatı, Can Gürzap özgeçmişi, Can Gürzap hakkında, Can Gürzap doğum yeri
Can Gürzap fotoğraf, Can Gürzap video, Can Gürzap resim, Can Gürzap kimdir?, Can Gürzap kaç yaşında?, Can Gürzap nereli,
Can Gürzap memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!