Can Kozanoğlu Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1963
Can Kozanoğlu kaç yaşında: 60
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Sosyolog, Gazeteci, Yazar
Can Kozanoğlu doğum yeri: Adana

Can Kozanoğlu Kimdir?

Can Kozanoğlu, Adana’da 1963’te doğmuş bir gazeteci, yazar ve sosyologdur. Robert Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi sosyoloji bölümü mezunu olan Kozanoğlu, gazetecilik kariyerine 1981 yılında Hayat dergisinde atılmış, ardından Yeni Gündem, Nokta, Cumhuriyet ve Milliyet gibi çeşitli gazete ve dergilerde muhabir, editör ve köşe yazarı olarak hizmet vermiştir. Bununla birlikte çeşitli mizah dergilerine sahte isimlerle yazılar yazmıştır.

TRT’de uzun yıllar boyunca “Okudukça” adlı kitap programının sunuculuğunu yapmış olan Kozanoğlu, televizyonculuk kariyerine sonrasında CNN Türk ve NTV’de sunuculuk, belgeselcilik, editörlük ve yöneticilik eğilimleriyle devam etmiştir.

Yazarın sosyoloji çalışmalarının öne çıkan konusu popüler kültürdür. Futbolun toplumsal boyutları üzerine yürüttüğü çalışmalar “Bu Maçı Alıcaz” adlı kitabıyla 1990’da okuyucuyla buluşmuştur. “Cilalı İmaj Devri” ve “Pop Çağı Ateşi” gibi kitaplarıyla 80’li yıllarda yaşanan sosyolojik değişimleri ele almıştır.

Kozanoğlu’nun bellek ve anı kitapları da bulunmaktadır. İlk anı kitabı “Acemi Eğitimi”(2005) çocukluk yıllarını ve aile çevresini aktarırken, “Yalan Yıllar” (2015) yazarın gazetecilik ve televizyonculuk yaşantısından kesitler sunmaktadır.

2018 yılında yayımlanan “Bıçkın ve Ağlak / Yeni Türkiye’nin Hikâyesi” isimli eserinde ise sosyal medya, darbe girişimi gibi günümüz konularının yanı sıra, seri katiller, 70’lerin dergileri, Adana mutfağı gibi farklı konulara da değinmiştir.

Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Türk Popüler Kültürü dersine giriş yapmış olan Can Kozanoğlu, 2021 yılında Mirgün Cabas ile birlikte internet üzerinden Podcast programı “Nereden Başlasam?”ı sunmuştur.

Can Kozanoğlu haberleri

Can Kozanoğlu, Can Kozanoğlu biyografisi, Can Kozanoğlu hayatı, Can Kozanoğlu özgeçmişi, Can Kozanoğlu hakkında, Can Kozanoğlu doğum yeri
Can Kozanoğlu fotoğraf, Can Kozanoğlu video, Can Kozanoğlu resim, Can Kozanoğlu kimdir?, Can Kozanoğlu kaç yaşında?, Can Kozanoğlu nereli,
Can Kozanoğlu memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!