Can yücel (2) Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1985
Can yücel (2) kaç yaşında: 38
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Yönetmen
Can yücel (2) doğum yeri: İstanbul

Can yücel (2) Kimdir?

Can Yücel (2) İstanbul’da 1985 yılında doğmuş ve sinema dünyasına çocuk yaşlarından itibaren babası Uğur Yücel ve annesi Derya Alabora sayesinde ilgi duymuştur. Küçük yaşta kamerasıyla çekimler yapmaya başlayan Yücel, formal sinema eğitimi aldıktan sonra kariyerine amatör olarak devam etmiştir.

Önceleri babası Uğur Yücel’in yönettiği projelerde ikinci yönetmen olarak görev yaptı. 2010 yapımı “Ejder Kapanı” ve 2013 yapımı “Benim Dünyam” filmlerinde bu rolü üstlendi. Bu filmler, Türkiye’nin en tanınmış aktörlerini bir araya getirdi.

2014’te hikayesi ve senaryosunu Uğraş Güneş ile birlikte yazdığı “Ulan İstanbul” adlı dizi yayınlandı. Dizi, geniş bir kadroda birçok usta ismi bir araya getirdi.

Yönetmenliğini ilk kez 2015 yapımı “Yaktın Beni” adlı filmle yaptı. Bu filmde Sarp Apak, Sinem Kobal, ve Uğur Yücel gibi isimlerle birlikte oynadı.

2016 tarihinde, yapımcılığını Erol Avcı’nın yaptığı, yönetmenliğini ise Nihat Durak ve kendisinin paylaştığı “Familya” adlı dizi yayınlandı. Senaryosunu Uğraş Güneş’in yazdığı bu dizide, Yücel birçok ünlü aktör ve aktristle birlikte oynayarak oyuncu kadrosuna katkıda bulundu.

FİLMOGRAFİ:
Yönetmen olarak:
– “Acans” (2021, TV Dizisi)
– “Familya” (2016, TV Dizisi)
– “Yaktın Beni” (2015, Sinema Filmi)

Senaryo yazarı olarak:
– “Ulan İstanbul” (2014, TV Dizisi)
– “Benim Dünyam” (2013, Sinema Filmi)

İkinci Yönetmen olarak:
– “Benim Dünyam” (2013, Sinema Filmi)
– “Ejder Kapanı” (2010, Sinema Filmi)

Can yücel (2) haberleri

Can yücel (2), Can yücel (2) biyografisi, Can yücel (2) hayatı, Can yücel (2) özgeçmişi, Can yücel (2) hakkında, Can yücel (2) doğum yeri
Can yücel (2) fotoğraf, Can yücel (2) video, Can yücel (2) resim, Can yücel (2) kimdir?, Can yücel (2) kaç yaşında?, Can yücel (2) nereli,
Can yücel (2) memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!