Celil Nalçakan Biyografisi

Doğum tarihi: 10.Haziran.1978
Celil Nalçakan kaç yaşında: 45
Kilo & Boy:
Burcu: İkizler
Meslek: Dizi Oyuncusu, Sinema Oyuncusu
Celil Nalçakan doğum yeri: Sivas

Celil Nalçakan Kimdir?

10 Haziran 1978 tarihinde Sivas’ta öğretmen bir anne ve elektrik teknisyeni bir baba tarafından dünya sahnesine adım atan Celil Nalçakan’ın, Esranur adında bir kız kardeşi bulunmaktadır. Lise dönemi sonrasında önce Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin Jeoloji Mühendisliği bölümüne, ardından 7 yılın sonunda bir dönüşle Sivas Devlet Tiyatrosu’na katıldı. Tiyatro hayatına devam etme kararı alarak Balıkesir Üniversitesi’nde turizm otel işletmeciliği okuyan Celil, Türvak’ın sınavını kazanarak İstanbul’a yerleşti ve burada oyunculuk eğitimine başladı.

Üniversite dönemi boyunca oluşturduğu arkadaş çevresiyle birlikte mezun olduktan sonra kendi teatrosu olan İstanbul Repertuar Tiyatrosu’nu kurdu. Kendi yazdığı ve Aydoğan Temel’in yönettiği “Sevgili Sevgilim” adlı oyunla bir süre devam ettikten sonra farklı hedefleri olduğunu anlayarak tiyatro ekibinden ayrıldı.

2006 yılına geldiğinde ise, Sıla dizisiyle ilk kez TV ekranlarında yer aldı. 2013 yılında Algı Eke ile birlikte netd.com’da “Şişenin Dibi” adlı bir program yürüttü. 2019 yılında ise Yunus Emre Gümüş’ün kaleme aldığı “Üçü Bir Arada” adlı tiyatro oyununda Cem Davran ve Onur Özaydın ile birlikte oynadı.

Celil Nalçakan’ın filmografi ve teatrografisi boyunca, “Klon” ve “Üçü Bir Arada” gibi sahne oyunlarına ek olarak birçok dizi ve film projesinde yer aldığı görülmektedir. 2013’te “Vicdan” ve “İntikam” gibi dizilerde rol alan oyuncu, 2015-2017 yıllarında Zülfikar Ülgen karakteriyle “Poyraz Karayel” dizisinde yer aldı. Son olarak, 2021 yılında “Kimya” ve “Partner” isimli sinema filmlerinde ve “Kardeslerim” isimli dizide görüldü.

Celil Nalçakan haberleri

Celil Nalçakan, Celil Nalçakan biyografisi, Celil Nalçakan hayatı, Celil Nalçakan özgeçmişi, Celil Nalçakan hakkında, Celil Nalçakan doğum yeri
Celil Nalçakan fotoğraf, Celil Nalçakan video, Celil Nalçakan resim, Celil Nalçakan kimdir?, Celil Nalçakan kaç yaşında?, Celil Nalçakan nereli,
Celil Nalçakan memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!