Celine Dion Biyografisi

Doğum tarihi: 30.Mart.1968
Celine Dion kaç yaşında: 55
Kilo & Boy:
Burcu: Koç
Meslek: Ses Sanatçısı
Celine Dion doğum yeri: Quebec, Kanada

Celine Dion Kimdir?

Kanadalı şarkıcı ve söz yazarı Céline Marie Claudette Dion, 1968’de dünyaya geldi. 1980’lerin başından itibaren müzik kariyerine başlayan Dion, “Falling Into You” adlı albümü ve ünlü film Titanic’in müziği “My Heart Will Go On” ile dünya çapında tanındı.

Dion’un müzikle olan ilk tecrübesi ailesinin sahibi olduğu bir barda, 5 yaşında şarkı söylemesiydi ve şarkıcı olmanın hayallerini yavaşça şekillendirdi. 1981 yılında ilk albümü olan “La Voix du Bon Dieu”nun çıkış yapmasına imkan veren yapımcı René Angélil ile yolculuğu başladı. Özellikle Quebec bölgesinde popüler olan albümlerini takiben Dion, Tokyo’da düzenlenen Dünya Pop Şarkısı Yarışması’nda “En İyi Şarkıcı” ve “En İyi Şarkı” ödüllerini kazandı ve bu ödüllerle Dion’un ismi dünya çapında duyulmaya başlandı.

1988 yılında İsviçre’yi temsil ederek “Ne Partez Pas Sans Moi” adlı şarkıyla Eurovision Şarkı Yarışması’nı kazandı ve bu zafer, Dion’un uluslararası bir üne sahip olma hayallerine büyük bir ivme kazandırdı. Bunu takiben Dion, Amerika’ya açılma sürecine İngilizce eğitimleri alarak başladı ve bir yıl boyunca çalıştıktan sonra ilk İngilizce albümü olan “Unision”ı yayımladı.

Kariyerinde hızla ilerlerken, Dion, özellikle Fransız hayranları arasında İngilizce albümleri tercih ettiği yönünde olumsuz bir algıya sebep oldu. Bununla mücadele etmek için “Yılın En İyi İngilizce Albümü” ödülünü reddetti ve önceliğinin Fransız hayranları olduğunu ifade etti.

Kariyerindeki bir diğer önemli adım ise, Disney animasyonu “Beauty And The Beast” için yaptığı düet oldu. Bu şarkı, hem Academy Ödülü hem de Grammy Ödülünü kazandı ve Dion’ı Kuzey Amerika’da bir süperstar haline getirdi. 1997 yılında yayımlanan “Let’s Talk About Love” albümü ve Titanic filminin şarkısı “My Heart Will Go On” ile 4 Grammy Ödülü daha kazandı.

2000’li yıllarda ise, Dion iki albüm daha yayımladı: “These Are Special Times” ve “All the Way… A Decade of Song”. Her iki albüm, Dion’un dünya genelinde 100 milyondan fazla albüm satışına ulaşmasını sağladı. Bununla birlikte, “A New Day Has Come” albümüyle sahalara dönen sanatçı, daha sonra çıkardığı “One Heart” albümüyle dance müziği ağırlıklı bir yol izledi.

Celine Dion, kariyerine birçok İngilizce ve Fransızca albüm çıkararak ve dünya çapında yüzlerce konser vererek devam etmektedir.

Celine Dion haberleri

Celine Dion, Celine Dion biyografisi, Celine Dion hayatı, Celine Dion özgeçmişi, Celine Dion hakkında, Celine Dion doğum yeri
Celine Dion fotoğraf, Celine Dion video, Celine Dion resim, Celine Dion kimdir?, Celine Dion kaç yaşında?, Celine Dion nereli,
Celine Dion memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!