Cem Bender Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1965
Cem Bender kaç yaşında: 58
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Dizi Oyuncusu
Cem Bender doğum yeri: Trabzon

Cem Bender Kimdir?

Trabzon doğumlu başarılı oyuncu Cem Bender, 1965 senesinde dünyaya geldi. İlk olarak Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mimarlık bölümünde eğitim aldı ve ardından Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümü Şehir Bölge Planlama kapsamında yüksek lisansını tamamladı. Kariyerinin ilk adımını Şahika Tekand’ın liderliğini yaptığı Studio Oyuncuları topluluğunda oyunculuk eğitimi alarak attı. 2004’te TV ekranlarına ‘Arapsaçı’ dizisiyle gelerek sektöre giriş yaptı.

Ahmet Katıksız’ın yönettiği ve Burcu Görgün’ün yazdığı ‘Alev Alev’ dizisinde 2020 yılında başarılı bir performans sergileyerek Demet Evgar, Hazar Ergüçlü, Dilan Çiçek Deniz, Berkay Ateş, Cihangir Ceyhan, Berker Güven ve Zuhal Olcay ile beraber kameralar karşısına geçti.

Cem Bender, kariyeri boyunca çeşitli tiyatro oyunları ve film/dizi projelerinde yer aldı. Bu çalışmaları arasında; ‘Godot’yu Beklerken’, ’10 Adımda Unutmak’, ‘Karanlık Korkusu’, ‘Evridike’nin Çığlığı’, ‘Oidipus Sürgünde’, ‘Oidipus Nerede’, ‘Gergedanlaşma’, ‘Beş Kısa Oyun’, ‘Mutlu Günler’, ‘Sevdalı Bulut’ oyunları; ‘Aldatmak’, ‘Alev Alev’, ‘Ömer ve Biz’, ‘Hakan: Muhafız’, ‘Gülperi’, ‘Kurt Seyit ve Şura’, ‘Intermezzo’, ‘Senin Hikayen’, ‘Çıplak Gerçek’, ‘Sessiz’, ‘Evdeki Yabancılar’, ‘Ağır Roman Yeni Dünya’, ‘Muhteşem Yüzyıl’, ‘Labirent’, ‘Güldünya’, ‘Güz Sancısı’, ‘Kara Yılan’, ‘Saklı Yüzler’, ‘Rüya Gibi’, ‘Esir Kalpler’, ‘Seher Vakti’, ‘Arapsaçı’, ‘Sultan Makamı’, ‘Berdel’ gibi yapımlar bulunmaktadır.

Ayrıca, 2020’de 10. SEE Paris Film Festivali’nde ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü ‘Ömer ve Biz’ filmi ile kazanmıştır.

Cem Bender haberleri

Cem Bender, Cem Bender biyografisi, Cem Bender hayatı, Cem Bender özgeçmişi, Cem Bender hakkında, Cem Bender doğum yeri
Cem Bender fotoğraf, Cem Bender video, Cem Bender resim, Cem Bender kimdir?, Cem Bender kaç yaşında?, Cem Bender nereli,
Cem Bender memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!