Cem Cücenoğlu Biyografisi

Doğum tarihi: 07.Nisan.1976
Cem Cücenoğlu kaç yaşında: 47
Kilo & Boy:
Burcu: Koç
Meslek: Dizi Oyuncusu, Sinema Oyuncusu
Cem Cücenoğlu doğum yeri: Ankara

Cem Cücenoğlu Kimdir?

Poyraz Karayel dizisi içerisindeki Taş Kafa karakteriyle tanınan Cem Cücenoğlu, 7 Nisan 1976’da Ankara’da dünyaya geldi. Devlet memuru anne babanın çocuğu olan Cücenoğlu, ilkokulu bitirdikten sonraki süreci İstanbul’da sürdürmüştür. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuarı Batı Müziği Piyano Bölümü’nün öğrencisi olmayı 1995 yılında başardı ve burada Esra Karabaş, Şahika Önal, Önder Bali, Eser Taşkıran ve Meltem Taşkıran gibi isimlerden dersler aldı.

1999’da Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nden mezun olan Cücenoğlu, mezuniyeti sonrasında çeşitli kurumlar da piyano ve org eğitmenliği yürüttü. 2000-2005 yılları arasında Eser Taşkıran ve Vecihi Akın’a asistanlık yaparak kariyerine devam etti.

Tanınmış tiyatro yazarı Tuncer Cücenoğlu’nun yeğeni olan Cem Cücenoğlu, 193 cm boy ve 115 kilogram ağırlığına sahiptir. Ayrıca oyunculuk eğitmenlik sertifikasının sahibidir. Cücenoğlu’nun kariyerinde Deli Yürek, Cennet Mahallesi, Arka Sokaklar, Akasya Durağı, Dürüye’nin Güğümleri, Ustura Kemal ve Poyraz Karayel gibi dizilerde rol almıştır.

Sanatçı, müzisyen Zeynep Eylül Üçer ile 2013 yılında evlenmiştir ve eşi Pinhani müzik grubunda basgitarla performans sergilemektedir.

Ayrıca, Nar Sanat İstanbul Eğitim Ve Kültür Sanat Derneği’nin kurucuları arasında yer alan Cem Cücenoğlu, bu dernekte Denetleme Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. 2009 yılından beri Özel Nar Sanat Eğitim Kursunda piyano eğitmenliği yürütmektedir.

Anton Çehov’un yazdığı tiyatro oyunu “Martı”da Boran Kuzum, Ecem Uzun, Fırat Tanış, ve Gonca Vuslateri ve diğerleriyle sahne alan sanatçı, “Kızım ve Ben” adlı sinema filminde Cemal Hünal, İrem Helvacıoğlu ve Gizem Hatipoğlu ile rol paylaşmıştır.

Kişisel hobileri arasında masa tenisi ve buz pateni bulunan Cem Cücenoğlu, 2018’de “Locman” ve “Kızım ve Ben” filmleri gibi yapımlarda da rol almıştır.

Cem Cücenoğlu haberleri

Cem Cücenoğlu, Cem Cücenoğlu biyografisi, Cem Cücenoğlu hayatı, Cem Cücenoğlu özgeçmişi, Cem Cücenoğlu hakkında, Cem Cücenoğlu doğum yeri
Cem Cücenoğlu fotoğraf, Cem Cücenoğlu video, Cem Cücenoğlu resim, Cem Cücenoğlu kimdir?, Cem Cücenoğlu kaç yaşında?, Cem Cücenoğlu nereli,
Cem Cücenoğlu memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!