Cem Tabak Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1973
Cem Tabak kaç yaşında: 50
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Yönetmen
Cem Tabak doğum yeri: İstanbul

Cem Tabak Kimdir?

1973’te İstanbul’da dünyaya gelen Cem Tabak, 2000 yılında üniversite eğitimini tamamladıktan sonra teknik ekip departmanında ışık asistanı olarak kariyerine başladı. Farklı senaryo atölyelerine katılma fırsatı buldu ve kendi senaryolarını oluşturmaya başladı. Tabak’ın 2003’te reji asistanı olarak çalışmaya başlaması kariyerinde dönüm noktası oldu.

Birçok sinema ve televizyon dizisinde yardımcı yönetmen ve ikinci yönetmen görevlerini üstlendi. Ayrıca birden fazla kurumsal tanıtım filmi de çekti. 2008’de ‘Son Ağa’ adlı dizisiyle ilk defa yönetmenlik koltuğuna oturdu.

“Son Ağa” dizisindeki yönetmenlik macerası boyunca başarılı aktörler Tamer Karadağlı, Feride Çetin, Emel Müftüoğlu, Durul Bazan, Hakan Salınmış, ve Ümit Çırak ile çalıştı. 2011’de Filiz Kaynak ile birlikte ‘Panda Prodüksiyon’u kurdu.

2014’te çekilen “Diğer Yarım” adlı dizi, yönettiği dizi ve filmler arasında yer aldı ve bu dizide İpek Tuzcuoğlu, Orhan Kılıç, Gonca Sarıyıldız, Alican Albayrak, Nevra Serezli gibi ünlü oyuncular başrol oynadılar. 2016 yapımı “Seni Seven Ölsün” sinema filminde Alper Saldıran, Hüseyin Avni Danyal, Fulya Zenginer, Durul Bazan, Ruhi Sarı ve Hakan Salınmış gibi isimlerle çalıştı.

2008 ile 2016 yılları arasında çeşitli televizyon dizilerinin yönetmen koltuğunda oturdu ve birçok filmde yardımcı yönetmenlik ile ikinci yönetmenlik yaptı. Çalışmaları arasında bazıları 2016’da “Seni Seven Ölsün” sinema filmi, 2015’te “Kertenkele” adlı dizinin 35-41 bölümleri, 2014’te “Diğer Yarım” dizi ve 2008’de “Son Ağa” adlı televizyon dizisidir. Yardımcı yönetmenlik çalışmaları arasında ise; “Gölgesizler”, “Derdest”, “Oyun Bitti”, “Kavak Yelleri”, “Sağır Oda”, “Gomeda”, “Çılgın Yuva” ve “Keloğlan Kara Prens’e Karşı” gibi yapımlar yer alır.

Cem Tabak haberleri

Cem Tabak, Cem Tabak biyografisi, Cem Tabak hayatı, Cem Tabak özgeçmişi, Cem Tabak hakkında, Cem Tabak doğum yeri
Cem Tabak fotoğraf, Cem Tabak video, Cem Tabak resim, Cem Tabak kimdir?, Cem Tabak kaç yaşında?, Cem Tabak nereli,
Cem Tabak memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!