Cemal Toktaş Biyografisi

Doğum tarihi: 14.Ocak.1983
Cemal Toktaş kaç yaşında: 40
Kilo & Boy:
Burcu: Oğlak
Meslek: Dizi Oyuncusu, Tiyatro Oyuncusu
Cemal Toktaş doğum yeri: İstanbul

Cemal Toktaş Kimdir?

Cemal Toktaş, 14 Ocak 1983’te İstanbul’da dünyaya geldi. İlköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünde okudu ve bu bölümden mezun oldu.

Oyunculuk kariyerine 2003’te “Evlat” adlı dizide rol alarak başladı. Toktaş, izleyicilerin gönlünde taht kuran “Sıla” dizisinin “Azad” karakterini canlandırdı.

2009’da Ankara Film Festivali’nde En Umut Verici Yeni Erkek Oyuncu Ödülü’ne layık görüldü ve bu da onun sinemaya olan adımının başlangıcı oldu. Aynı yıl, Mahsun Kırmızıgül’ün yönetimindeki “Güneşi Gördüm” filmi, gişe rekorları kırarken, Cemal Toktaş da “Kadri” karakteriyle filmde yer aldı. Bu rolü verdikçe alınan beğeni ve Sadri Alışık Ödülü ile taçlandırdı. Aynı yıl kazandığı Yeşilçam Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’nü de ekledi.

Toktaş, “Vurgun, Bizim Hikaye, Yılanların Öcü, Böyle Bitmesin, Tövbeler Tövbesi, Doktorlar, Sıla, 24 Saat, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Evlat” gibi birçok dizi projesinde yer aldı. Bununla birlikte, başarılı bir tiyatro oyuncusu olan Cemal Toktaş, eşi Nergis Öztürk ile birlikte bir çok tiyatro oyununda yer aldı.

2015 Ekim ayında eşi Nergis Öztürk ile kurdukları Taşra Kabare sayesinde, “Temizlik İşleri, Kel Şarkıcı, Ölüm Hastalığı, Düşperest ve Alacakaranlık Kuşağı” gibi oyunları sahneledi. Cemal Toktaş’ın tiyatro dalında birçok ödülü bulunmaktadır.

Toktaş ile Nergis Öztürk, 2014’te evlendi ve çiftin 2015 doğumlu Yaman Toktaş adında bir oğulları vardır.

2020’deki pandemi kısıtlamaları sırasında özel tiyatroların ayakta kalmasını sağlamak amacıyla BOA Sahne tarafından tasarlanan “#Heşteg” adlı oyunu dijital platformda sahneledi.

2021 Eylül ayında yayına giren ve başrollerini Burçin Terzioğlu ve Salih Bademci’nin paylaştığı “Yalancı” adlı dizide Murat Özdal karakterine hayat verdi.

Birçok ödüle layık görülen Toktaş, ayrıca “Kara Köpekler Havlarken” ve “Güneşi Gördüm” filmleriyle Ankara Uluslararası Film Festivali, Sadri Alışık ve Yeşilçam Ödülleri’nde ödüllendirilmiştir.

Cemal Toktaş haberleri

Cemal Toktaş, Cemal Toktaş biyografisi, Cemal Toktaş hayatı, Cemal Toktaş özgeçmişi, Cemal Toktaş hakkında, Cemal Toktaş doğum yeri
Cemal Toktaş fotoğraf, Cemal Toktaş video, Cemal Toktaş resim, Cemal Toktaş kimdir?, Cemal Toktaş kaç yaşında?, Cemal Toktaş nereli,
Cemal Toktaş memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!