Cemal Uşşak Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1953
Cemal Uşşak kaç yaşında: 70
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Yazar, Gazeteci
Cemal Uşşak doğum yeri: Bursa

Cemal Uşşak Kimdir?

Cemal Uşşak 1953’te Bursa’da dünyaya geldi ve 1977 yılında İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’ndeki eğitimini tamamladı. Öğrenim hayatı boyunca gazetecilik yapmanın yanı sıra, mezuniyetinin ardından basın-yayın sektörüne profesyonel olarak adım attı ve burada gazetecilikten editörlüğe, köşe yazarlığından yöneticiliğe kadar çeşitli alanlarda hizmet verdi.

TRT Genel Müdürlük Danışmanı olarak 1979-1980 döneminde çalıştı. Uşşak’ın yazıları; Köprü, Zafer Dergileri, Yeni Asya, Yeni Nesil ve Zaman gazetesinde okuyucularla buluştu. 1995 yılına kadar Moral FM radyosunda yöneticilik ve programcılık yaptı ve PANORAMA programında Türkiye ve Dünya gündemi hakkındaki düşüncelerini dinleyicilerle paylaştı.

1995’ten bu yana Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkan Yardımcısı olarak aktif görev alırken, aynı zamanda Kültürlerarası Diyalog Platformu’nun Genel Sekreterliğini sürdürmektedir.

3 Nisan 2013’te Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek oyuncuların yer aldığı 63 kişilik Akil İnsanlar listesine İç Anadolu Bölgesi’nden dahil olmuştur.

“Açıklamalı Kur’an-ı Kerim Meali”, “Başarının Yolları”, “Fazilet Kervanı”, “Kütüb-ü Sitte’den Seçme Hadisler”, “Peygamber Hasreti”, “Sahabiler Ansiklopedisi” ve “Yazılası Destanlar” isimli kitapların yazarıdır.

Cemal Uşşak haberleri

Cemal Uşşak, Cemal Uşşak biyografisi, Cemal Uşşak hayatı, Cemal Uşşak özgeçmişi, Cemal Uşşak hakkında, Cemal Uşşak doğum yeri
Cemal Uşşak fotoğraf, Cemal Uşşak video, Cemal Uşşak resim, Cemal Uşşak kimdir?, Cemal Uşşak kaç yaşında?, Cemal Uşşak nereli,
Cemal Uşşak memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!