Cengiz Kurtoğlu Biyografisi

Doğum tarihi: 05.Mayıs.1959
Cengiz Kurtoğlu kaç yaşında: 64
Kilo & Boy:
Burcu: Boğa
Meslek: Müzisyen
Cengiz Kurtoğlu doğum yeri: Arhavi, Artvin

Cengiz Kurtoğlu Kimdir?

Cengiz Kurtoğlu, Arap müziğinin tanınan besteci ve müzisyeni, 5 Mayıs 1959’da Arhavi, Artvin’de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini bu kasabada tamamladı. Profesyonel müzik hayatına başlamadan önce yerel bir çay fabrikasında kısa süreli bir memurluk deneyimi yaşadı.

O zamanlar “Ciha Dağı Efsanesi” adında bir orkestra kurarak, amatör müzik çalışmalarına başladı. 20 yaşındayken vatani görevini yapmak için Ankara’ya gitti ve 1979 yılında hizmetini tamamladı. 1982’de İstanbul’a taşındı ve amatör demo kasetini Şahin Özer’in müzik firmasına gönderdikten sonra müzik kariyerindeki dönüm noktasını yaşadı.

İlk albümü “Sen Sözden Anlamazsın”ı çıkardı ve kısa süre içinde geniş çapta tanındı ve büyük bir hayran kitlesi kazandı.

1983’ten itibaren sahne yaşamını sürdüren Cengiz Kurtoğlu, kendi müzik yapım şirketi olan Sima Müzik Yapım’da büyük oğlu Orçun Bora Kurtoğlu’na da rol verdi.

2013’te ATV’de yayınlanan “Veliaht” adlı şarkıcı yarışmasında jüri üyeliği yaptı. Gözde Kansu’nun yerine sunucu olarak Murat Başoğlu geldi.

1979’da evlendiği Fatma Kurtoğlu ile Aylin, Orçun ve Aydın isminde üç çocuğu oldu.

Albüm çalışmalarını ve geniş filmografisini de içeren kariyeri süresince, arabesk müziğin saygıdeğer isimlerinden biri olarak kendini kanıtladı.

Cengiz Kurtoğlu haberleri

Cengiz Kurtoğlu, Cengiz Kurtoğlu biyografisi, Cengiz Kurtoğlu hayatı, Cengiz Kurtoğlu özgeçmişi, Cengiz Kurtoğlu hakkında, Cengiz Kurtoğlu doğum yeri
Cengiz Kurtoğlu fotoğraf, Cengiz Kurtoğlu video, Cengiz Kurtoğlu resim, Cengiz Kurtoğlu kimdir?, Cengiz Kurtoğlu kaç yaşında?, Cengiz Kurtoğlu nereli,
Cengiz Kurtoğlu memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!