Cenk Durmazel Biyografisi

Doğum tarihi: 28.Eylül.1971
Cenk Durmazel kaç yaşında: 52
Kilo & Boy:
Burcu: Terazi
Meslek: Komedyen
Cenk Durmazel doğum yeri:

Cenk Durmazel Kimdir?

28 Eylül 1971 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Cenk Durmazel, eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Maden Mühendisliği okuyarak tamamlamıştır.

Müzik kariyerine 1990’lı yıllarda “Badluck” adlı grup ile adım atan Durmazel, 2006 yılında oluşturulan “Malt” grubunun kurucu üyeleri arasında yer almıştır. Müzik hayatına ilk kez Kadıköy Anadolu Lisesi’ndeki “Handle with Care” adlı grupla başlamış, Hey dergisinin düzenlediği bir yarışmada ikinci olmuş ve “Hey Boys” isimli karışık albümde şarkısı yer almıştır. Durmazel, Kadıköy Belediyesi Konservatuvarı’nda şan bölümü eğitimi alırken “Badluck” isimli gruba katılmıştır.

Badluck ile 1989 ve 1995 yılları arasında birçok performans sergileyen ve barlarda eğlenceli programlar hazırlayan Durmazel, 1992 yılında kendi adlarını taşıyan bir albüme imza atmıştır. 1993 yılında Bon Jovi’nin yan grupları olarak İnönü Stadyumu’nda 60 bin kişiye konser vermişlerdir. 1995 ile 2000 yılları arasında, kendine ait ev stüdyosunda bestecilik çalışmalarına yoğunlaşan Durmazel, Erdem Uygan ile birlikte de televizyon ve radyo programları sunmuştur.

2000 yılında “Kavırma” adlı müzik grubunu kurarak, bir yıl boyunca çeşitli barlarda kapak şarkılar çalmıştır. 2002 yılında “Shortcut” adlı stüdyoyu kurmuş, burada bir dizi jingles besteleyip sözlerini yazmıştır. 2005 yılında Malt grubunu kurmuş ve bu grupla çalışmalarına devam etmektedir.

Durmazel, aynı zamanda Erdem Uygan ile 90’lı yıllarda çeşitli televizyon ve radyo programları üretmiştir. Erdem Uygan ile birlikte S’nek TV ve Kanal 24’de (HÖTK) absürt komedi tarzında birçok programa imza atan ikilinin popüler TV programlarından biri “Müebbet Muhabbet” olmuştur. Durmazel, hafta içi her akşam 18-20 saatleri arasında Uygan ile birlikte Power FM’de radyo programı yapmıştır.

Öte yandan, Durmazel’in geniş kitlelerce tanınmasını sağlayan etkinliklerinden biri, Cem Yılmaz’ın G.O.R.A. filminde rol almış olmasıdır. 2014’te Gupse Özay’ın senaryosunu yazdığı Deliha filminde de rol almıştır. Diğer notable film ve TV dizilerinde yerler alırken, Durmazel ayrıca evli ve bir oğlu vardır.

Cenk Durmazel haberleri

Cenk Durmazel, Cenk Durmazel biyografisi, Cenk Durmazel hayatı, Cenk Durmazel özgeçmişi, Cenk Durmazel hakkında, Cenk Durmazel doğum yeri
Cenk Durmazel fotoğraf, Cenk Durmazel video, Cenk Durmazel resim, Cenk Durmazel kimdir?, Cenk Durmazel kaç yaşında?, Cenk Durmazel nereli,
Cenk Durmazel memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!