Çetin Emeç Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1935

Ölüm tarihi
Çetin Emeç kaç yaşında öldü: 55
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Gazeteci, Yazar
Çetin Emeç doğum yeri: İstanbul
Ölüm yeri: İstanbul

Çetin Emeç Kimdir?

Çetin Emeç, Türkiye’nin önde gelen gazetecilerinden biriydi. Hem Uluslararası Basın Enstitüsü’ne hem de Uluslararası Gazetecilik Basın Enstitüleri Federasyonu’na üyeydi. 7 Mart 1990 tarihinde İstanbul’da suikasta maruz kalarak hayatını kaybetti.

1935 yılında İstanbul’da doğan Emeç, Türkiye’nin tanınmış gazetecilerinden olan Selim Ragıp Emeç’in oğluydu. Annesinin adı Rabia Emeç’ti. Üç kardeşi vardı: Zeynep, Leyla ve Aydın. Ayrıca, Bilge Emeç ile evliydi ve iki çocuğu vardı – Mehveş ve Mehmet (Memo).

Emeç, gazeteciliğe babası Selim Ragıp Emeç’in gazetesi Son Posta’da başladı. Hayat ve Ses dergilerinde yazı işleri müdürlüğü yaptı ve 1972 yılında Hürriyet Grubu’na dahil oldu. Çeşitli görevlerle toplamda yirmi yıla yakın bir süre boyunca Hürriyet ve Milliyet gazetelerinde görev yaptı.

1990’da, aracının içinde şoförü Sinan Ercan’la birlikte suikasti sonucunda hayatını kaybetti. Anılarına ölümünden sonraki yıllarda birkaç kitapta yer verildi.

Uzun yıllar boyunca Türk medyasında büyük bir rol oynayan Emeç, birçok kişinin hatırlamasını sağlamak adına Türkiye’nin birçok yerindeki caddelere ve bulvarlara adı verildi. Kendisinin son istirahat yeri olan Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedilmiştir.

Çetin Emeç haberleri

Çetin Emeç, Çetin Emeç biyografisi, Çetin Emeç hayatı, Çetin Emeç özgeçmişi, Çetin Emeç hakkında, Çetin Emeç doğum yeri
Çetin Emeç fotoğraf, Çetin Emeç video, Çetin Emeç resim, Çetin Emeç kimdir?, Çetin Emeç kaç yaşında?, Çetin Emeç nereli,
Çetin Emeç memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!