Cevdet Mercan Biyografisi

Doğum tarihi: 05.Haziran.1969
Cevdet Mercan kaç yaşında: 54
Kilo & Boy:
Burcu: İkizler
Meslek: Yönetmen
Cevdet Mercan doğum yeri: Gaziantep

Cevdet Mercan Kimdir?

5 Haziran 1969’da Gaziantep’te doğan Cevdet Mercan, Gaziantep Lisesi’nden mezun olduğu süreçten sonra eğitimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde 1988 yılında tamamlamıştır.

1995-1999 tarihleri arasında tanınmış fil yönetmeni Yavuz Özkan’ın yardımcısı olarak çalışmıştır. Çalışma hayatına yönetmen olarak 2004 yılında TRT için Ahmet Ümit’in “Şeytan Ayrıntıda Gizlidir” adlı öykü kitabını diziye uyarlayarak başlamıştır.

2006 yılında ise Çağan Irmak’ın yazdığı korku serisi ”Kabuslar Evi”nin “Gece Gelen Arkadaşlar”, “Seni Beklerken” ve “Onlara Dokunmak” adlı filmlerini yönetmiştir.

Cevdet Mercan; Gülay Budak Mercan ile evli olup, çiftin Zeynep Mavi Mercan adında bir kızları bulunmaktadır.

2012 tarihinde Mercan tarafından yönetilen ”Kayıp Şehir” dizisinde Uğur Polat, Gökçe Bahadır, Ahmet Mekin, İlker Kaleli, Cansu Tosun, Nik Xhelilaj, Tugay Mercan, Nazan Kesal, Şebnem Hassanisoughi, Ercan Kesal gibi isimler rol almışlardır.

2017’de yine Mercan’ın yönettiği ”Kayıtdışı” adlı dizide Erkan Petekkaya, Songül Öden, Dolunay Soysert ve İsmail Hacıoğlu, Bahar Şahin, Serdar Orçin, Rutkay Aziz, Nur Sürer, Ali Düşenkalkar, Burak Yamantürk, Tugay Mercan, Kadim Yaşar, Müge Boz gibi tanınmış aktörlerin başrolünü paylaştıkları görüşmüştür.

Mercan’ın filmografi kariyerinde yönetmiş olduğu dizi ve film projelerinin yanı sıra danışman ve yönetmen yardımcısı olarak yer aldığı projeler de bulunmaktadır.

Cevdet Mercan haberleri

Cevdet Mercan, Cevdet Mercan biyografisi, Cevdet Mercan hayatı, Cevdet Mercan özgeçmişi, Cevdet Mercan hakkında, Cevdet Mercan doğum yeri
Cevdet Mercan fotoğraf, Cevdet Mercan video, Cevdet Mercan resim, Cevdet Mercan kimdir?, Cevdet Mercan kaç yaşında?, Cevdet Mercan nereli,
Cevdet Mercan memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!