Ceyhun Yılmaz Biyografisi

Doğum tarihi: 05.Ekim.1976
Ceyhun Yılmaz kaç yaşında: 47
Kilo & Boy:
Burcu: Terazi
Meslek: Komedyen, Sinema Oyuncusu, Şair
Ceyhun Yılmaz doğum yeri: İstanbul

Ceyhun Yılmaz Kimdir?

Ceyhun Yılmaz, İstanbul’da 5 Ekim 1976 tarihinde dünyaya geldi. Annesi ev hanımı Mine Yılmaz ve babası kamyon şoförü Celal Yılmaz olan Ceyhun’un ayrıca bir büyük kardeşi bulunmaktadır. Yılmaz, Bahçelievler Kazım Karabekir İlköğretim Okulunu bitirdikten sonra 1993’te Yeşilköy 50.Yıl Lisesinden mezun oldu. Açık Öğretim Fakültesi İktisat Bölümünde iki yılını tamamladıktan sonra eğitimine Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetiminde devam etti. Yılmaz, ayrıca Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Deneme Sahnesi’nde ilk sahne deneyimlerini yaşadı.

Kariyerine 1995’te TGRT Spor Servisi’nde Galatasaray muhabiri olarak başlayan Yılmaz, daha sonra Star TV spor yapımcılığı ve TGRT spor servisi müdür yardımcılığı gibi pozisyonlarda görev yaptı. 1999’da radyo programcılığına ilk adımını atan Yılmaz, 2000’de sahne gösterilerine ve 2001’de TV programlarına başladı. 2002’de ilk şiir kitabını çıkardı.

Askerden dönüşünün ardından kariyerine TRT’de devam eden Yılmaz, bir süreliğine Cine-5’de bir talk show programına ev sahipliği yaptı. “İkinci El Yalnızlık” adlı şiir kitabının ve tüm kitaplarının gelirlerini Türk Böbrek Vakfı ve Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışlayan Yılmaz, başkent, Marmara ve Aydın üniversitelerinde medya ve iletişim konularında ders vermekle de öğretim görevlisi oldu.

2011’de Habertürk TV’de “Hoş Beş İki” spor programını sayısı 13 olan 13 bölüm boyunca sundu. Aynı yıl Lig TV’de “21” adlı spor-talk show programını hazırlayarak sunmaya başladı. 100’den fazla üniversite paneline konuşmacı olarak katıldı.

“Ceyhun Yılmaz Show” programıyla 2013 Aralık itibariyle Alem FM’de yayın yapmaktadır ve 2014’te “Çakallarla Dans 3: Sıfır Sıkıntı” sinema filminde başrolde yer aldı.

Şiir kitaplarından bazıları “Kasım’ın Bıçak Yarası” ve “Ben Sana Yanarken Şimdi Sen Kim Bilir Nerede Üşüyorsun” olurken, sinema filmlerinden bazıları; “Çakallarla Dans: Hastasıyız Dede” ve “Maskeli Beşler: Kıbrıs” ve dizi rollerinden bazıları “Leyla ile Mecnun” ve “Hayat Bilgisi”dir.

Ceyhun Yılmaz haberleri

Ceyhun Yılmaz, Ceyhun Yılmaz biyografisi, Ceyhun Yılmaz hayatı, Ceyhun Yılmaz özgeçmişi, Ceyhun Yılmaz hakkında, Ceyhun Yılmaz doğum yeri
Ceyhun Yılmaz fotoğraf, Ceyhun Yılmaz video, Ceyhun Yılmaz resim, Ceyhun Yılmaz kimdir?, Ceyhun Yılmaz kaç yaşında?, Ceyhun Yılmaz nereli,
Ceyhun Yılmaz memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!