Charlie Watts Biyografisi

Doğum tarihi: 02.Haziran.1941

Ölüm tarihi
Charlie Watts kaç yaşında öldü: 80
Kilo & Boy:
Burcu: İkizler
Meslek: Müzisyen
Charlie Watts doğum yeri: Kingsbury, İngiltere
Ölüm yeri: Londra, İngiltere

Charlie Watts Kimdir?

Charles Robert Watts ya da kısaca Charlie Watts, 1941 yılında Kingsbury, İngiltere’de doğdu. Babası Charles Richard, bir kamyon şoförü iken annesi Lillian Charlotte, ev hanımı idi. Çocukluğunu Wembley’de geçiren Watts, 1952’den 1956’ya kadar Tylers Croft Ortaokuluna devam etti. Müzikle olan ilgisi ilk bateri setinin 1955’te ailesi tarafından alınmasıyla başlamıştır. Ortaokulu bitirdikten sonra 1960 yılına kadar Harrow Sanat Okulu’na devam etti ve daha sonra Westminster Üniversitesinde grafik sanatları üzerine eğitim aldı. Üniversite eğitiminden sonra reklam sektörüne girerek Charlie Daniels Studios adlı şirkette grafik tasarımcı olarak çalışmaya başladı ve buradaki işinin yanı sıra yerel kafe ve kulüplerde bateri çalarak kendini geliştirdi.

Londra’daki ritim ve blues kulüplerine devam ederken çocukluk arkadaşı Dave Green ile 1958 ve 1959 yılları arasında Jo Jones All Stars adlı caz grubunda bateri çaldı. 1961 yılında Danimarka’ya giderken Blues Incorporated’ın kurucusu Alexis Korner ile tanıştı ve Korner’ın grubuna katılması için teklif aldı. 1962 yılında Londra’ya dönünce bu teklifi kabul etti ve Blues Incorporated ile birlikte çalışmaya başladı. Bu dönemde başka bir reklam şirketi olan Charles, Hobson ve Gray’de de grafik tasarımcı olarak çalıştı.

1962 yılı ortalarında Brian Jones, Ian Stewart, Mick Jagger ve Keith Richards’la tanıştı. Bir yıl sonra, 1963’te Rolling Stones’un bir üyesi oldu. Rolling Stones’a katılımı, müzik kariyerinde yeni bir sayfa açtı ve grupla birlikte birçok hit çıkardı.

Charlie Watts, 2016 yılında Rolling Stones dergisi tarafından “Tüm Zamanların En İyi 100 Davulcusu” listesinde 12. sırada seçildi.

1964 tarihinde Shirley Ann Shepherd ile evlenen Watts’ın, 1968 yılında dünyaya gelen bir kızı vardır. 1980’lerin sonunda sigara kullanmayı bıraksa da 2004 yılında boğaz kanseri teşhisi konuldu ve tedavi sürecinde radyoterapi gördü.

Müzikten sonra at yetiştiriciliği de yapan Charlie Watts, eşi Shirley ile İngiltere’de, batı Devon’da Dolton isimli kırsal bir köyde yaşamını sürdüyordu.

Anıt müzisyen Charlie Watts, 24 Ağustos 2021 tarihinde Londra’da bir hastanede hayatını kaybetti.

Charlie Watts haberleri

Charlie Watts, Charlie Watts biyografisi, Charlie Watts hayatı, Charlie Watts özgeçmişi, Charlie Watts hakkında, Charlie Watts doğum yeri
Charlie Watts fotoğraf, Charlie Watts video, Charlie Watts resim, Charlie Watts kimdir?, Charlie Watts kaç yaşında?, Charlie Watts nereli,
Charlie Watts memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!