Christopher Walken Biyografisi

Doğum tarihi: 31.Mart.1943
Christopher Walken kaç yaşında: 80
Kilo & Boy:
Burcu: Koç
Meslek: Sinema Oyuncusu
Christopher Walken doğum yeri: Queens, New York, ABD

Christopher Walken Kimdir?

Amerika’da, Queens, New York yılında 1943’te doğan Christopher Walken aslında “Ronald Christopher Walken” adıyla dünyaya gelmiştir. Annesi Rosalie, İskoç kökenli ve Glasgow’dan gelen bir göçmen iken babası Paul Wälken, Alman kökenli bir fırıncıdır. Christopher Walken, oyunculuk kariyerine başlamadan önce Hofstra Üniversitesi’nde derslere başlamış ancak mezuniyeti olmadan okulu bırakmıştır. Sahne sanatını, dans dersleri dahil olmak üzere, ANTA Washington Square Tiyatrosunda öğrendi ve 15 yaşında bir sirkte kısa süreliğine aslan terbiyecisi olarak çalıştı.

Walken’in ilk film deneyimi 1971 yılında başrolünde Sean Connery’in oynadığı “The Anderson Tapes/ Korkunç Soygun” filmiydi. Ancak önemli bir çıkış yaptığı rol, 1978’de Michael Cimino’nun yönettiği, Robert De Niro ile paylaştığı “The Deer Hunter/Avcı” filmiydi. Bu filmdeki performansı ona 1979’daki 51. Oscar Ödül töreninde “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödülünü kazandırdı.

Çoğunlukla psikolojik olarak dengesiz bireylerin rollerini canlandıran Walken, yıllar boyunca birçok filmde yer aldı ve 1969’dan bu yana Georgianne Walken ile evli olup, hiç çocukları olmadı.

2002 yılında Steven Spielberg’in yönettiği “Catch Me If You Can/Sıkıysa Yakala” filminde Leonardo Di Caprio, Tom Hanks, Amy Adams ve Jennifer Garner ile birlikte oynadı ve 2018’de ise Tim Hill’in yönettiği “War with Grandpa” filminde Robert De Niro, Uma Thurman, Oakes Fegley, Rob Riggle, Cheech Marin gibi isimlerle birlikte yer aldı.

Fuara ek olarak, bir sesli kitap için Edgar Allan Poe’nun Kuzgun adlı eserini okudu ve 1981 yılında ünlü aktris Natalie Wood’un yattan düştüğü ve boğulduğu gecede orada bulunduğu iddia edildi.

Kariyerinde çok sayıda film ve televizyon projeleri bulunan Walken, en önemli ödülünü “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” dalında 1979 yılında “The Deer Hunter/Avcı” filmindeki performansı ile kazandı.

Christopher Walken haberleri

Christopher Walken, Christopher Walken biyografisi, Christopher Walken hayatı, Christopher Walken özgeçmişi, Christopher Walken hakkında, Christopher Walken doğum yeri
Christopher Walken fotoğraf, Christopher Walken video, Christopher Walken resim, Christopher Walken kimdir?, Christopher Walken kaç yaşında?, Christopher Walken nereli,
Christopher Walken memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!