Çiğdem Toker Biyografisi

Doğum tarihi: 15.Ağustos.1965
Çiğdem Toker kaç yaşında: 58
Kilo & Boy:
Burcu: Aslan
Meslek: Gazeteci, Yazar
Çiğdem Toker doğum yeri: Diyarbakır

Çiğdem Toker Kimdir?

Çiğdem Toker, deneyimli bir gazeteci ve köşe yazarı olarak Sözcü gazetesinde yazılar kaleme almaya 2018 Eylül’de başladı. 19 Kasım 2021’den itibaren ise FOX TV’deki “Orta Sayfa” adlı tartışma programında Doğan Şentürk, Nevşin Mengü, Deniz Zeyrek ve Murat Yetkin ile bir araya gelerek değerlendirmelerde bulunmaktadır.

Diğer akılda kalan detaylar arasında, Toker’s 15 Ağustos 1965 doğumlu ve Diyarbakır’lı oynamanın yanı sıra öğretmen aile içerisinde dünyaya gelmiş olması yer alır. Kalp ve Damar Cerrahı olan kardeşi Mehmet Erdem Toker ile birlikte Denizli’ye yerleşmiştir. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra kariyerine başlamıştır.

Toker’in televisonculuk kariyeri, Metin Toker ile herhangi bir yakınlığı olmadığına dikkat çekilerek, aslında sadece isim benzerliği olduğu belirtildi. Hukuk eğitimi aldığı dönemde Anka Ajansı’nda gazeteciliğe adım atan Çiğdem Toker, TRT’de seslendirme çalışmaları gerçekleştirdi. Günaydın gazetesi, Ulus gazetesi ve Nokta adlı dergi gibi basın yayın organlarında staj yaparak tecrübe edinmiştir.

1990-93 yılları arasında haftalık Ekonomik Panorama dergisinde, daha sonra 1993-2008 yıllarında Hürriyet gazetesinin Ankara Bürosu’nda ekonomi muhabiri olarak edindiği tecrübelerle kariyerine devam etti. Bu süre zarfında, vergi, enerji, kamu ihaleleri, özelleştirme ve rekabet politikaları hakkında bilgi sahibi oldu. TBMM bünyesinde çıkarılan yasal düzenlemeleri ve uluslararası toplantılardan haberleri takip ederek kariyerinde önemli bir ilerleme sağladı.

Ayrıca, 2008 yılında “Abdüllatif Şener: Adım da Benimle Beraber Büyüdü” adlı kitabı yazarak bir kitap yayımlama başarısı elde etti.

Toker, Habertürk gazetesinin Ankara temsilciliğini yaptı ve bağımsız internet gazetesi T24’ün İlk yayınlarına da katkıda bulundu. Ardından, 2009-2013 yılları arasında Akşam gazetesinde köşe yazarı ve Ankara temsilcisi olarak görevini sürdürdü.

2013’te Cumhuriyet gazetesine geçiş yaptı ve burada değerli bir çalışma dönemi geçirdi. 2018 yılında ise Sözcü gazetesine geçiş yapmış ve orada kalana kadar yazarlık görevini yerine getirmiştir.

Çiğdem Toker, eleştirel bir finans yazarı olarak bilinir ve bazı eleştirel yazıları nedeniyle hakkında birçok manevi tazminat davası açılmıştır.

Çiğdem Toker, üç çocuk annesi olup 16 Kasım 2022’den itibaren T24 bağımsız internet gazetesinde yazmaya devam etmiştir.

Toker, çeşitli dergiler, gazeteler ve bilinen ajanslarda tecrübe kazandı ve birçok ödül kazandı. Toker’ın ödüller arasında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden “En Başarılı İktisat Muhabiri Ödülü”, Sabah Gazetesi’nden “Muammer Yaşar Bostancı Haber Yarışması Büyük Ödülü”, Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nden “Basında Tarım Ödülü” ve daha birçok ödül bulunmaktadır.

Çiğdem Toker haberleri

Çiğdem Toker, Çiğdem Toker biyografisi, Çiğdem Toker hayatı, Çiğdem Toker özgeçmişi, Çiğdem Toker hakkında, Çiğdem Toker doğum yeri
Çiğdem Toker fotoğraf, Çiğdem Toker video, Çiğdem Toker resim, Çiğdem Toker kimdir?, Çiğdem Toker kaç yaşında?, Çiğdem Toker nereli,
Çiğdem Toker memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!