Ciguli Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1957

Ölüm tarihi
Ciguli kaç yaşında öldü: 57
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: , Şarkıcı, Müzisyen
Ciguli doğum yeri: Haskova, Bulgaristan
Ölüm yeri: Sofya, Bulgaristan

Ciguli Kimdir?

1957 yılında Bulgaristan’ın yerlisi olarak dünyaya gelen Ciguli, aslen Ahmet olarak bilinmekteydi ve Angel Jordanov Kapsov adıyla Bulgaristan’ın resmi kayıtlarına geçmiştir. Dört kardeşli bir ailenin çocuğu olan Ciguli’nin babası Hüseyin, hamal olarak çalışırken, annesi süpürge imalatı ile meşguldü. 1972’de babasının ölümünün ardından, aile sorumluluğunu üstlendi ve 11 yaşından itibaren düğünler ve eğlence mekanlarında akordeon çalarak ailesine destek olmaya başladı. Eğitimine lise ile birlikte nokta koyan Ciguli’nin çaldığı akordeonun hızı ve becerisi ona “Ciguli” lakabını kazandırdı.

1990 yılında iş bulma arayışı içinde Türkiye’ye geldi ve Kumkapı’daki meyhanelerde akordeon çalmaya başladı. 1991’de, Çakıl Gazinosu’nda Hülya Avşar için akordeon çalarken, ilk kez gazino atmosferiyle tanıştı.

1998 yılında birçok kişi tarafından bilinen İzmir Fuarı’nda Sibel Can ve İbrahim Tatlıses ile çalıştı ve bu sayede müzik dünyasında tanınırlığı arttı. 1998 yılında da “Bizim Sokak” adlı dizide rol aldı.

1999 başlarında çıkardığı “Binnaz” isimli albüm büyük beğeni topladı ve uzun süre gündemde kaldı. 2000 yılında 6. Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde “En İyi Çıkış Yapan Erkek Şarkıcı” ödülünü aldı.

Çocuklarının adlarını severek dinlediği Ferdi Tayfur ve İbrahim Tatlıses’ten esinlenerek koydu. 1974’te evlendiği eşi Ayten ile İbrahim (d.1980) ve Ferdi (d.1986) adında iki çocuğu oldu.

Ciguli, kalp rahatsızlığı nedeniyle ameliyat oldu ve Sofya’daki hastanede, ameliyat sırasında alınan narkozdan dolayı ciğerlerinde yaşanan aksaklık nedeniyle 2014’ün Ekim ayında yaşamını kaybetti.

Ciguli’nin yayımlanmış albümleri arasında 1999’da çıkan “Binnaz”, 2000’deki “Horozum”, 2003’teki “Sabır Yaaa Sabır”, 2006’da çıkan “Ben Akordiyonum”, 2007’deki “Safinaz – Tersyorum” ve 2010’da yayımlanan “Sensiz Kaldim Şimdi” bulunuyor.

Ayrıca Ciguli, 2004 yılında “Biz Boşanıyoruz” ve 1998’deki “Bizim Sokak” adlı filmlerde rol aldı.

Ciguli haberleri

Ciguli, Ciguli biyografisi, Ciguli hayatı, Ciguli özgeçmişi, Ciguli hakkında, Ciguli doğum yeri
Ciguli fotoğraf, Ciguli video, Ciguli resim, Ciguli kimdir?, Ciguli kaç yaşında?, Ciguli nereli,
Ciguli memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!