Çorumlu Amir Biyografisi

Doğum tarihi: 01.Aralık.1994
Çorumlu Amir kaç yaşında: 29
Kilo & Boy:
Burcu: Yay
Meslek: Youtuber
Çorumlu Amir doğum yeri: Çad, Afrika

Çorumlu Amir Kimdir?

Afrika’nın Çad ülkesinde, 1 Aralık 1994’te dünyaya gelen Amir Zakaria, ailesinin beşinci çocuğu olarak doğdu. Bu büyük ailede toplamda dört kız ve dört erkek kardeşi bulunuyor. Zakaria, üniversite eğitimine başlamak için 2012 yılında Türkiye’ye yerleşti. İstanbul’a gelir gelmez dört ay boyunca dil kursuna katıldı ve ardından Ankara’ya taşındı. Burada Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde Uçak Mühendisliği bölümüne başladı.

Türkiye’ye ayak bastıktan sadece iki ay sonra Manisa’ya seyahat etti. Manisa’da bir düğüne katıldı ve burada bildiklerinin ötesinde bir kültürel deneyim yaşayarak Zeybek dansı öğrendi. Üniversitedeki okul hayatında da dans eğitimine devam etti ve Ankara’nın geleneksel oyun havalarını öğrendi.

Zakaria, üniversitedeki okul hayatı boyunca Türkiye’nin farklı bölgelerine yolculuklar yapmıştı ve bir seyahati sırasında Çorum’a gitti. Çorum’daki insanlar, onu samimi bir şekilde kabul ettiler ve ona artık bir Çorumlu olduğunu söylediler. Bu, onun sosyal medyada tanınmasına yol açtı, bir kısa video çektiği ve bu video kendisini Çorumlu olarak tanıtmasıyla büyük ilgi gördü. Beklenmedik bu durum onu ünlü televizyon programı Beyaz Show’a katılmaya kadar götürdü.

Zakaria, samimi kişiliği ve gerçekten de bir Çorumlu ve Ankaralı gibi davranması nedeniyle çevresindeki insanların sevgi ve takdirini kazandı.

2016 tarihinde Zuhal Topal’ın popüler evlilik programına katıldı.

Başarılı oyunculuk kariyeri 2018 yılında başladı. Amir Zakaria, bu tarihte başrollerini Burak Şahin, Nuri Alço, Doğa Konakoğlu, Hasan Yalnızoğlu’nun paylaştığı “Vallahi Hortladı” adlı sinema filminde rol aldı.

Zakaria’nın rol aldığı diğer bazı filmler şunlardır:
2019 – “Hemen Döneriz” (Berker karakteri)
2019 – “Cin-Si Bozuk”
2019 – “Sar Basa”
2018 – “Vallahi Hortladı” (Çorumlu Amir karakteri)

Çorumlu Amir haberleri

Çorumlu Amir, Çorumlu Amir biyografisi, Çorumlu Amir hayatı, Çorumlu Amir özgeçmişi, Çorumlu Amir hakkında, Çorumlu Amir doğum yeri
Çorumlu Amir fotoğraf, Çorumlu Amir video, Çorumlu Amir resim, Çorumlu Amir kimdir?, Çorumlu Amir kaç yaşında?, Çorumlu Amir nereli,
Çorumlu Amir memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!