CZN Burak Biyografisi

Doğum tarihi: 24.Mart.1994
CZN Burak kaç yaşında: 29
Kilo & Boy:
Burcu: Koç
Meslek: Aşçı
CZN Burak doğum yeri: Yayladağı, Hatay

CZN Burak Kimdir?

CZN Burak namıyla bilinen Burak Özdemir, Hatay Medeniyetler Sofrası isimli restaurant zincirine sahip bir iş insanıdır.

Burak Özdemir, 24 Mart 1994’te Hatay’ın Yayladağı ilçesinde Didem Bozbura ve İsmail Özdemir çiftinin en genç çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Hatay’ın Yoncakaya köyünde doğmuş olan Özdemir ve ailesi, onun daha küçük yaşlarda iken İstanbul’a göç etmiştir. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlayan Burak, daha sonra Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde eğitime devam etmiştir. Bu dönemden itibaren CZN Burak takma adını kullanmaya başlamıştır.

Babası tekstil firması sahibi olan Burak, 2011 yılında babasının desteğiyle İstanbul Aksaray’da Hatay Medeniyetler Lokantası adını verdiği bir kebap restoranı açmıştır. Sonraki yıllarda restoranın farklı lokasyonlarda şubelerini açarak bir restaurant zinciri oluşturmuştur. Bu zincirin Taksim’deki şubesi 2013’te, Etiler’deki şubesi ise 2015’te hizmete açılmıştır.

CZN takma isminin kökenini şu şekilde anlatmaktadır: ” Babamın Laleli’de Cinzano adında bir tekstil firması vardı. Rus müşterilerimiz ‘Cinzano’ kelimesini doğru telaffuz edemediği için ‘Cezene’ diyordu. Ben o zamanlarda başkalarının yanında çalışan biriydim. Ayrıca, bir konfeksiyon firmasında çalışıp günde beş kere Taksim ve Osmanbey’e mal taşıyordum. İnsanlara ‘Bana ‘cezen’ deyin’ dedim. Sonuçta CZN, cezen kelimesinin kısaltması oldu ve beni geçmişime bağlı tuttu.”

Hatay Medeniyetler Sofrası’nın sahibi olan CZN Burak, sosyal medya platformlarında Arap ve Anadolu mutfaklarından yemekler yaparken çektiği gülümseyen yüzüyle tanınan videolarıyla bilinir hale gelmiştir.

Ayrıca, 25 Aralık 2020’de Dubai’ye giderek, Burç Halife isimli dünyanın en yüksek binasında, Orta Doğu’nun en büyük restaurantını açmıştır.

CZN Burak haberleri


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!