Dave Gahan Biyografisi

Doğum tarihi: 09.Mayıs.1962
Dave Gahan kaç yaşında: 61
Kilo & Boy:
Burcu: Boğa
Meslek: Müzisyen
Dave Gahan doğum yeri: Epping, Essex, İngiltere

Dave Gahan Kimdir?

Dave Gahan, 1962 doğumlu bir İngiliz müzisyen ve Depeche Mode adı verilen new wave/rock müzik grubunun söz yazarı ve baş vokalistidir. Grup, Martin Gore ve Andrew Fletcher ile beraber kurulmuştur.

Gahan, Epping, Essex’de 9 Mayıs 1962’de işçi sınıfı bir ailede doğdu. Annesi ve babası üç yaşındayken boşandı ve annesi, Gahan ve kardeşleri Peter, Phil ve Sue’yi Basildon, Essex’e taşıdı. Gahan, annesinin yeniden evlendiği ve üstlendiği soyadının Jack Gahan olduğu üvey babasını tanıdı. Biyolojik babası olan Len’i tanıyıncaya kadar onu öz babası olarak bilir.

Ne yazık ki, Gahan gençliğinde yaramaz bir çocuktu, 14 yaşından önce arabayı çalma, vandalizm ve grafiti çizme suçlarıyla üç kez çocuk mahkemesine çıktı. Liseyi bıraktıktan sonra çeşitli işlerde çalıştı ve sonunda Southend Art College’a kabul edildi. Burada 3 yıl boyunca uğraş vererek, British Display Society ödülünü kazandı.

1980’lerin başında, Vince Clarke, Martin Gore ve Andrew Fletcker tarafından Composition of Sound adıyla kurulan Depeche Mode’a katıldı. David Bowie’nin bir şarkısını söylerken Vince Clarke tarafından keşfedildi ve grubun yeni vokalisti oldu. Depeche Mode, 1981’de ilk albümleri Speak and Spell’i yayınladı. Albüm, “Just Can’t Get Enough” adlı hit parçasıyla, büyük bir başarı elde etti.

Clarke’ın gruptan ayrılmasının ardından, Depeche Mode’un hayatta kalacağı şüpheliydi ama bu durum, Martin Gore’un yazma yeteneklerini sergilemesi için mükemmel bir fırsat oldu. Depeche Mode, ardından birkaç başarılı albüm yayınladı. “People are People” grubun Amerika Billboard 20 Listesi’ne giren ilk şarkısı oldu.

Gahan, 90’larda rock yıldızı haline geldi ve Depeche Mode’un popülaritesi zirveye çıktı. Ancak Gahan, bu dönemde kişisel sıkıntılarla boğuştu. Uyuşturucu bağımlılığı ve intihar girişimleri ile mücadele etti ve 1996’da aşırı dozdan koma durumuna geçti. Gahan, dokuz ay boyunca rehabilitasyon gördü ve uyuşturucuyu bıraktı.

Gahan’ın iyileşmesinin ardından Depeche Mode ile çalışmaya devam etti ve birkaç albüm daha yayınladı. Bu süre zarfında Gahan, solo kariyerine de devam etti.

Gahan’ın hayatı boyunca üç evliliği oldu. Şimdi New York’ta eşi Jennifer Sklias ve çocuklarıyla yaşamaktadır.

Dave Gahan haberleri

Dave Gahan, Dave Gahan biyografisi, Dave Gahan hayatı, Dave Gahan özgeçmişi, Dave Gahan hakkında, Dave Gahan doğum yeri
Dave Gahan fotoğraf, Dave Gahan video, Dave Gahan resim, Dave Gahan kimdir?, Dave Gahan kaç yaşında?, Dave Gahan nereli,
Dave Gahan memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!