Deepak Chopra Biyografisi

Doğum tarihi: 22.Ekim.1947
Deepak Chopra kaç yaşında: 76
Kilo & Boy:
Burcu: Terazi
Meslek: Doktor, Yazar
Deepak Chopra doğum yeri: Yeni Delhi, Hindistan

Deepak Chopra Kimdir?

Amerikalı hekim ve alternatif tıp uzmanı olan Hintli asıllı Deepak Chopra, 20. yüzyılın en etkili 100 kişisinden biri olarak TIME dergisi tarafından seçilmiştir. 22 Ekim 1947 tarihinde Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi doğumlu olan Deepak Chopra’nın büyükbabası bir İngiliz ordusu çavuşu, babası ise saygın bir kardiyolog idi. Chopra, Yeni Delhi’deki St. Columba’s School’da ilköğretimini tamamladı ve 1969 yılında All India Institute of Medical Sciences’den mezun oldu.

Chopra, 1970 yılında Amerika’ya göç edip, 1980’lerde meditasyona başladı. Ayurvedik tıbbı Amerika’ya tanıştıran Chopra, 1984 yılında Lancaster, Massachusetts’teki Ayurvedik Stres Yönetimi ve Davranışsal Tıp Sağlık Merkezi’ni kurdu ve beş yıl sonra 1995’te Kaliforniya’da Chopra Merkezi’ni kurdu. Aynı zamanda Harvard Üniversitesi Tıp Okulu’nda misafir öğretim üyesi olarak hizmet etti. Bununla birlikte, Ayurvedik Tıp Amerikan Derneği’nin kurucu başkanıdır.

Hint asıllı Amerikalı hekim Deepak Chopra ayrıca, bir yazar, konuşmacı ve alternatif tıp uzmanıdır. Genel olarak eğitimler verir ve Cenevre’deki Dünya Sağlık Örgütü, Birleşmiş Milletler ve Londra Kraliyet Tıp Akademisi gibi prestijli kuruluşlarda eğitim vermiştir.

Kendisinin 65’ten daha fazla kitabı bulunmakta ve bu kitaplar 85’den fazla dilde çevrilerek, dünya çapında yaklaşık 20 milyon kopya satmıştır. 19 kitabı NY Times En Çok Satanlar Listesi’ne girmiştir.

Chopra, 1970 yılında Rita Chopra ile evlendi ve Gotham Chopra ve Mallika Chopra isimli iki çocuğu vardır.

Chopra’nın bir semineri 14 Ocak 2009’da İstanbul Maslak TIM Center’de düzenlendi.

Ödülleri arasında Albert Einstein Tıp Akademisi Onur Ödülü ve İtalyan Cumhurbaşkanlığı Bilim Ödülü bulunmaktadır.

Chopra’nın bazı kitapları arasında “Ruh İkizi (Soul Mate)”,” Mutluluk Melekleri (The Daughters of Joy)”, “Buddha-Bir Aydınlanma Hikayesi” ve “Başarının 7 Spirütüel Yasası (The Seven Spiritual Laws of Success)” gibi eserler bulunmaktadır.

Deepak Chopra haberleri

Deepak Chopra, Deepak Chopra biyografisi, Deepak Chopra hayatı, Deepak Chopra özgeçmişi, Deepak Chopra hakkında, Deepak Chopra doğum yeri
Deepak Chopra fotoğraf, Deepak Chopra video, Deepak Chopra resim, Deepak Chopra kimdir?, Deepak Chopra kaç yaşında?, Deepak Chopra nereli,
Deepak Chopra memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!