Demet Akbağ Biyografisi

Doğum tarihi: 23.Aralık.1959
Demet Akbağ kaç yaşında: 64
Kilo & Boy:
Burcu: Oğlak
Meslek: Sinema Oyuncusu, Tiyatro Oyuncusu
Demet Akbağ doğum yeri: İzmir

Demet Akbağ Kimdir?

Demet Akbağ, birçok televizyon izleyicisini etkileyen “Bir Demet Tiyatro” isimli televizyon programının 1995 ve 2002 yılları arasındaki süreçte “Lütfiye”, “Feriştah” ve “Züleyha” karakterleri ile büyük bir ün kazandı.

Demet Akbağ, İstanbullu bir ailenin kızı olan ve mevcut görevi gereği Denizli’de olan dedesinden dolayı 23 Aralık 1959’da Denizli’de doğdu. Oktay İybar isimli bir gazeteci ve fotoğrafçı olan babasının ve Benan Hanım isimli bir annenin yanı sıra Sedef ve Kemal isimli iki kardeşi olan Akbağ, 1973 yılında İstanbul Kız Lisesi’nde başladığı lise eğitimini ailesinin ayrılması sonucunda Erenköy Kız Lisesi’nde tamamladı. 1982’de İstanbul Belediye Konservatuvarı’na başladı ve eğitimini dört yıl sürdürdü.

1982 yılında tiyatro işine amatör olarak başlayan Akbağ, 1983 yılında Gönül Ülkü Özcan – Gazanfer Özcan Tiyatrosu ile devam etti. Beşiktaş Kültür Merkezi’nin yanı sıra Kent Oyuncuları, Hadi Çaman, Yeditepe Oyuncuları, Devekuşu Kabare, Dormen Tiyatrosu ve Ortaoyuncular gibi topluluklarla çalıştı.

1997 yılında Yılmaz Erdoğan ile birlikte çalıştığı “Bir Demet Tiyatro” dizisinde yer alırken, “Otogargara”, “Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?” ve “Bana Bir Şeyhler Oluyor” isimli tiyatro oyunlarında da yer aldı. Televizyon ekranlarında göründüğü diğer yapımlar ise “Ölümsüz Aşk” adlı dizi ve Reha Muhtar, Hülya Avşar ve Beyazıt Öztürk’ün yorumculuk yaptığı “Pişti” isimli bir programdır.

Demet Akbağ, birincisi İskender Akbağ ile 1980 yılında, ikincisi ise Bodrumlu mimar Saim Arpat ile 1986 yılında olmak üzere iki kez evlendi ve her iki evliliğini de sonlandırdı. Üçüncü ve son evliliğini ise 19 Eylül 1999 tarihinde Zafer Çika ile yaptı ve 12 Mart 2019 tarihinde Zafer Çika’nın geçirdiği trafik kazası sonucunda eşi vefat etti.

Birçok film ve dizide yer alan ve birçok ödül kazanan Akbağ, 2008 ve 2013 yıllarında yayınlanan “Süper Aile” ve “Benzemez Kimse Sana” yarışma programlarının sunuculuğunu yaptı. Son olarak 2015 yılında yönetmenliğini Çağan Irmak’ın yaptığı “Nadide Hayat” adlı sinema filminde ve 2016 yılında senaryosunu Gupse Özay’ın yazdığı “Görümce” adlı filmin yorumculuğunu yaptı.

Demet Akbağ, ayrıca birçok tiyatro oyununda yer aldı ve birçok ödül kazandı. Ayrıca oynadığı birçok film ve dizide yer aldı.

Demet Akbağ haberleri

Demet Akbağ, Demet Akbağ biyografisi, Demet Akbağ hayatı, Demet Akbağ özgeçmişi, Demet Akbağ hakkında, Demet Akbağ doğum yeri
Demet Akbağ fotoğraf, Demet Akbağ video, Demet Akbağ resim, Demet Akbağ kimdir?, Demet Akbağ kaç yaşında?, Demet Akbağ nereli,
Demet Akbağ memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!