Demet Evgar Biyografisi

Doğum tarihi: 19.Mayıs.1980
Demet Evgar kaç yaşında: 43
Kilo & Boy:
Burcu: Boğa
Meslek: Sinema Oyuncusu, Dizi Oyuncusu, Tiyatro Oyuncusu
Demet Evgar doğum yeri: Manisa

Demet Evgar Kimdir?

Demet Evgar, Türk sinema, diz ve tiyatro dünyasının tanınmış bir ismi. Rol aldığı dizi ve filmler arasında Güneşi Gördüm, Yahşi Batı, Banyo, Aslı ile Kerem ve Bütün Çocuklarım sayılabilir. Ayrıca Emre Karayel ile Türkmax’ın popüler dizisi 1 Kadın 1 Erkek’te de başrol paylaştı.

19 Mayıs 1980’de Manisa’da Bingul ve Levent Evgar çiftinin kızı olarak dünyaya gelen Demet Evgar, 17 yaşında Afsem Tiyatrosu’nda oyunculuk kariyerine başladı. Burada Ray Cooney’nin Kaç Baba Kaç adlı oyununda performans sergiledi. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden 2003 yılında mezun olmuştur ve başarılarla dolu bir kariyere imza attı. Kendisi gibi sanatla iç içe olan yiğit adında bir erkek kardeşi var ve birlikte aynı evde yaşıyorlar.

Demet Evgar, Kenter Tiyatrosu’nun oyuncuları arasına katılmadan önce konservatuar yıllarında arkadaşlarıyla birlikte kurduğu Tiyatro Kılçık’ta hem oyunculuk hem de yazarlık yaptı. 2010 yılında ise kardeşi Yiğit Evgar ve Göknur Olgunar ile beraber Multi Arts Production’ı kurdu.

Tv’nin yanı sıra tiyatroda başarılı performanslarını hiçbir zaman sonlandırmayan Demet Evgar’ın Aslı ile Kerem, Bütün Çocuklarım ve Emret Komutanım gibi dizilerden ve Beyza’nın Kadınları, Banyo ve Yahşi Batı gibi filmlerden tanıyoruz. Bunun dışında Türkmax’da yayınlanan ve başrollerini Emre Karayel ile paylaştığı 1 Kadın 1 Erkek adlı dizide oynadı. Dizi inn Gars Une Fille adlı Kanada dizisinden uyarlanarak oluşturulmuştur.

Evgar, 39 Basamak ve Aile Arasında gibi projelerle adını ödül listelerine yazdırmayı başarmıştır. Özellikle 2018 yılında Sofra Sırları adlı filmde gösterdiği performans ile 37. İstanbul Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görüldü.

Demet Evgar’ın rol aldığı tiyatro oyunları listesi de oldukça uzun. 39 Basamak, Kral (Soytarım) Lear, Macbeth, Cimri, Ayşegül Hindistan’da ve Aşk Çemberi gibi önemli oyunlarda yer aldı. Ayrıca sinema ve televizyon kariyerinde rol aldığı birkaç başlık da Avlu, Sofra Sırları, Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok, Aile Arasında, Vatanım Sensin ve Kötü Kedi Şerafettin’tir.

Demet Evgar haberleri

Demet Evgar, Demet Evgar biyografisi, Demet Evgar hayatı, Demet Evgar özgeçmişi, Demet Evgar hakkında, Demet Evgar doğum yeri
Demet Evgar fotoğraf, Demet Evgar video, Demet Evgar resim, Demet Evgar kimdir?, Demet Evgar kaç yaşında?, Demet Evgar nereli,
Demet Evgar memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!