Demet Şaşmaz Biyografisi

Doğum tarihi: 06.Temmuz.1983
Demet Şaşmaz kaç yaşında: 40
Kilo & Boy:
Burcu: Yengeç
Meslek: Dizi Oyuncusu
Demet Şaşmaz doğum yeri: İstanbul

Demet Şaşmaz Kimdir?

Demet Şaşmaz, 6 Temmuz 1983 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünden mezun olan Şaşmaz, kariyer hayatına Efes Kızları dans takımında başlamıştır fakat sonra oyunculuk yolunu seçmiştir.

Oyunculuk konusundaki yeteneklerini geliştirmek amacıyla Biz Oyuncular Atölyesi ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitimler alan Şaşmaz, klasik bale eğitimini de AB Sanat’ta almıştır. Espri Standartları Enstitüsü Kurumu (E.S.E.K) ve Danset Sahne Sanatlarında da yer alan sanatçı, Epizot Görsel Sanatlar ekibinde çalışmalarına devam etmekle birlikte, tiyatro, sinema, dizi ve müzikal oyuncu olarak kariyerini sürdürüyor.

2011 yılında Kolpa müzik grubunun “Beni Aşka İnandır” adlı müzik videosunda rol alan Şaşmaz, çeşitli reklam filmlerinde ve Kenan Doğulu, Ajda Pekkan gibi sanatçıların konser hikayelerinde dansçı olarak yer aldı.

2007 yılında Show TV’nin düzenlediği “Bak Kim Dans Ediyor” adlı yarışmada Sami Levi’yle birlikte dans ederek hem dans eğitmenliği hem de partnerlik yaptı.

1 Eylül 2013’te Sami Levi ile evlenen Şaşmaz’ın 2 Temmuz 2015’te bir kızları oldu.

2018’de İrfan Kangı’nın yazıp Dost Elver’in yönettiği “Arabesk Müzikali”nde rol aldı.

Şaşmaz; Son Tercih, Kara Güneş, Tatlı Bela Fadime, Hepimiz Birimiz İçin gibi dizilerde ve Tatlı Şeyler, Cinnet, Wrongville gibi sinema filmlerinde rol aldı.

Ayrıca; Arabesk Müzikali, Üçüncü Türden Yakın İlişkiler, Dün Gece Yolda Giderken Komik Birşey Oldu, Ateşin Düştüğü Yer, Çizmeli Kedi, Hisseli Harikalar Kumpanyası, Toros Canavarı, Broadway’ den İstanbul’a Müzikaller gibi tiyatro ve müzikallerde de performans gösterdi.

Pek çok reklam filminde de boy gösteren Şaşmaz’ın rol aldığı reklamlar arasında Profilo, Taç Perde, Anadolu Sigorta, Hayat Su, Pamukbank, Milliyet Gazetesi bulunmaktadır.

Dans çalışmalarına da devam eden Şaşmaz, Çin’deki Miss Model of The World, Hindistan’daki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, İtalya’daki Avrupa Bayramı vb. birçok etkinlikte Türkiye’yi temsilen dans etti. Ayrıca Ajda Pekkan, Kenan Doğulu, Tarkan gibi sanatçıların konserlerinde özel dans gösterileri yaptı.

Demet Şaşmaz haberleri

Demet Şaşmaz, Demet Şaşmaz biyografisi, Demet Şaşmaz hayatı, Demet Şaşmaz özgeçmişi, Demet Şaşmaz hakkında, Demet Şaşmaz doğum yeri
Demet Şaşmaz fotoğraf, Demet Şaşmaz video, Demet Şaşmaz resim, Demet Şaşmaz kimdir?, Demet Şaşmaz kaç yaşında?, Demet Şaşmaz nereli,
Demet Şaşmaz memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!