Deniz Uğur Biyografisi

Doğum tarihi: 17.Ekim.1973
Deniz Uğur kaç yaşında: 50
Kilo & Boy:
Burcu: Terazi
Meslek: Tiyatro Oyuncusu, Dizi Oyuncusu, Sinema Oyuncusu, Dublaj Sanatçısı, Senarist
Deniz Uğur doğum yeri: Ankara

Deniz Uğur Kimdir?

Deniz Uğur, ünlü opera sanatçısı Mete Uğur ve balerin Suna Uğur çiftinin tek çocuğu olarak 17 Ekim 1973’te Ankara’da doğdu. Annenin tarafında da köklü bir aileden geliyor. Anne tarafından İsviçreli anneannesi Hedwige Bayer sayesinde, Osmanlı sarayında Abdülhamit II’in kızı Naime Sultan’ın himayesinde büyümüş olan dedesi Nadir Bayer’in mensubu olduğu seçkin Osmanlı ailesinin mensubudur. İki buçuk yaşında İstanbul’a taşındılar ve Pendik’teki çocukluğunu ardından konservatuvarda bale eğitimi aldıktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarına girdi ve buradan 1995 yılında mezun oldu.

Yıldız Kenter’in öğrencisi olmuştur ve ilk profesyonel tiyatro oyunu olan Görünmeyen Dostlar adlı oyunda Şükran Güngör ve Kadriye Kenter’le başrol oynadı. Vatan gazetesinde yazarlık yaptı ve daha sonrasında “Benimle Evlenir Misin” adlı dizinin senaryosunu yazıp eşi İsmail Hakkı Sunat ile başrolde oynadı. Bazen oyunun ona verdiği rolleri ve bazen de gündelik hayatının karmaşasını sahnede canlandırarak ekranlarda birçok başarılı performance gösterdi. Kendisi aynı zamanda köşe yazarlığı, şarkı sözü, roman ve senaryo yazarlığı da yapmaktadır. Gazeteci olan bir kitabı da mevcuttur.

Uğur, birçoğumuzun bildiği gibi bir süre gazeteci Şirzat Bilallar ile evli kalmış ve daha sonra tiyatrocu İsmail Hakkı Sunat ile evlenmiştir. Ancak ne yazık ki eşi 2004 yılında bir komşuları tarafından vurularak öldürülmüştür.Bunun ardından ünlü oyuncu Tamer Karadağlı ile birlikte olmuş ve bu beraberlikten ikiz çocuk dünyaya getirmiştir. 28 Şubat 2014 tarihinde vizyona giren ‘Gulyabani’ adlı korku filminde oynadığı ve Yönetmen Orçun Benli ile nişanlandı.

Deniz Uğur, sinema, dizi ve tiyatroda birçok eserde rol almış ve büyük bir çıkış göstermiştir. Kendisinin yakın zamanlarda “Frankenstein” adlı ve Şakir Gürzumar yönetimininde başrollerini Kerem Alışık, Cansel Elçin ve Deniz Uğur’un paylaştığı tiyatro oyununda oynayacağı söyleniyor. Başarılı bir sanatçı olarak Deniz Uğur’un kariyeri büyümeye devam ediyor.

Deniz Uğur haberleri

Deniz Uğur, Deniz Uğur biyografisi, Deniz Uğur hayatı, Deniz Uğur özgeçmişi, Deniz Uğur hakkında, Deniz Uğur doğum yeri
Deniz Uğur fotoğraf, Deniz Uğur video, Deniz Uğur resim, Deniz Uğur kimdir?, Deniz Uğur kaç yaşında?, Deniz Uğur nereli,
Deniz Uğur memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!