Derya Sazak Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1956
Derya Sazak kaç yaşında: 67
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Gazeteci, Yazar
Derya Sazak doğum yeri: Ankara

Derya Sazak Kimdir?

1956 yılında Ankara’da dünyaya gelen Derya Sazak, eğitimini Gazi Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nda tamamladı. Gazetecilik hayatına 1976 yılında Yeni Ulus gazetesinde köşe yazarı olarak başladı.

Parlamento muhabirliği görevini dört yıl boyunca ANKA haber ajansında üstlendi. 1982’de Güneş Gazetesi’nin kurucu ekibinde yer buldu ve 1983’ten itibaren birçok yıl boyunca Milliyet Gazetesi’nde yazılar yazdı. Milliyet’teki görevleri arasında parlamento muhabiri, Ankara Büro şefi ve Ankara Temsilcisi bulunuyor. Sonrasında, aynı gazetenin Genel Yayın Yönetmeni oldu ve “Siyaset Günlüğü” köşesinde yazılarına devam etti.

1991’de eski Başbakan Bülent Ecevit ile birlikte Bağdat’a giderek, Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin ile röportaj yaptı. Bu röportajı “Milliyet” gazetesinde yayımlandı ve büyük ses getirdi. Aynı röportaj, aynı yıl “Gazetecilik Olayı” ödülünü aldı.

Derya Sazak, 30 Temmuz 2013’te Milliyet Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmenliği görevinden ayrıldı ve yerine Fikret Bila getirildi.

TRT 1’deki “Politik Açılım” programının sunuculuğunu yapan Sazak, 2014 Temmuz’unda Yurt Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirildi fakat Nisan 2015’te bu görevinden kovuldu.

Bir çocuk babası olan Derya Sazak, Ayşe Sazak ile evli olup, “2002 – 11 Eylül Gölgesi Saddam” adlı bir kitaba imza attı.

Derya Sazak haberleri

Derya Sazak, Derya Sazak biyografisi, Derya Sazak hayatı, Derya Sazak özgeçmişi, Derya Sazak hakkında, Derya Sazak doğum yeri
Derya Sazak fotoğraf, Derya Sazak video, Derya Sazak resim, Derya Sazak kimdir?, Derya Sazak kaç yaşında?, Derya Sazak nereli,
Derya Sazak memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!