Devrim Özder Akın Biyografisi

Doğum tarihi: 10.Eylül.1975
Devrim Özder Akın kaç yaşında: 48
Kilo & Boy:
Burcu: Başak
Meslek: Sinema Oyuncusu, Dizi Oyuncusu, Tiyatro Oyuncusu
Devrim Özder Akın doğum yeri: Eskişehir

Devrim Özder Akın Kimdir?

Devrim Özder Akın, 10 Eylül 1975’de Eskişehir’de dünyaya geldi. Eskişehir Atatürk Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü’nü 1994’te bitirdi. Burada Katalin Nemeth, Zöhrap Adıgüzelzade, Gülsevin Doğanay ve H. Sami Mumcu’dan dersler aldı. Daha sonra 1999’da Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Ana Sanat Dalı Oyunculuk Sanat Dalı’ndan mezun oldu.

1999-2000 sezonunda Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başlayan Akın, 2000 yılı ve sonrasında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda görevlendirildi. Eskişehir Şehir Tiyatrosu’nun 13 kişilik kurucu ekibinin bir parçası oldu ve Kurucu Yönetim Kurulu’nda Sanatçı Temsilcisi olarak görev aldı.

2008’den bu yana bir dizi film ve dizide oynadı ve hâlâ yeni projelere dahil olmaktadır. Televizyon kariyerine, 2006’da Hatırla Sevgili dizisiyle başladı. Bunun yanı sıra 2007’de Suç Dosyası, 2008’de Gece Gündüz, 2009’da Geniş Aile, 2010’da Öyle Bir Geçer Zaman Ki, 2011’de Umutsuz Ev Kadınları ve 2016’da Arkadaşlar İyidir’de de rol aldı. Sinema filmlerinde de seyirci ile buluşmayı sürdürmüştür.

Ayrıca Devrim Arabaları (2008), Yengeç Oyunu (2009) ve Kanımdaki Barut isimli sinema filmlerinde izleyiciyle buluştu.

2021 yapımı Bağlılık Hasan filminin oyuncu kadrosunda Umut Karadağ, Filiz Bozok, Gökhan Azlağ, Hakan Altıner, Mahir Günşiray, Devrim Özder Akın ve Ayşe Günyüz Demirci yer alıyor.

2017 yılında Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri’nde “Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Müzikal/Komedi Erkek Oyuncusu” ödülünü Kundakçı oyunundaki performansıyla kazanmıştır.

Devrim Özder Akın haberleri

Devrim Özder Akın, Devrim Özder Akın biyografisi, Devrim Özder Akın hayatı, Devrim Özder Akın özgeçmişi, Devrim Özder Akın hakkında, Devrim Özder Akın doğum yeri
Devrim Özder Akın fotoğraf, Devrim Özder Akın video, Devrim Özder Akın resim, Devrim Özder Akın kimdir?, Devrim Özder Akın kaç yaşında?, Devrim Özder Akın nereli,
Devrim Özder Akın memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!