Didem Taslan Biyografisi

Doğum tarihi: 01.Nisan.1974
Didem Taslan kaç yaşında: 49
Kilo & Boy:
Burcu: Koç
Meslek: Model, Sinema Oyuncusu
Didem Taslan doğum yeri: Mersin

Didem Taslan Kimdir?

Didem Taslan, 1 Nisan 1974’te Mersin’de dünyaya geldi. Hayali olan mankenlik kariyerini başlatmak için annesiyle birlikte 1992 yılında Mersin’den İstanbul’a taşındı. Gaye Sökmen Ajans’la tanışırken bir ailenin yönlendirmesiyle mankenlik hayatı başlamış oldu.

Kariyerinin ilk başarısını Gaye Sökmen ajansının yönlendirmesiyle 1992 Miss Blendax İzmir Fuar Güzeli yarışmasını kazanarak elde etti. Onu Türkiye’de ikinci güzellik unvanı olan 1994 tarihli yarışmayı kazanmak ve Bahamalar’da gerçekleşen Calender Girl Yarışması’nda Bahama Miss April’i seçilmek izledi.

Modellik ve mankenlik kariyerinin yanında, televizyon ve sinema projelerinde de yer alan Didem Taslan, ayrıca Sigarayla Savaş Derneği’nde yönetici pozisyonunda hizmet verdi.

2008-2009 yıllarında Necati Şaşmaz’ın başrolünde olduğu “Kurtlar Vadisi Pusu” dizisinde, Gürkan Uygun’un karakteri Memati’nin sevgilisi Gamze Güneş karakterini canlandırdı.

2013 yılında, Yapımcısı Fatih Aksoy’un Med Yapım olduğu “Umutsuz Ev Kadınları” dizisinde 137. bölümden itibaren Neşe karakteri ile izleyici karşısına çıkan Taslan, bu projede Deniz Uğur, Songül Öden, Bennu Yıldırımlar, Ceyda Düvenci, Özge Özder ile beraber çalıştı.

Aynı zamanda 2013 yılında Nurgül Yeşilçay ve Timur Acar’ın başrollerini paylaştığı “Bebek İşi” adlı dizide Nevra Serezli, Ayşenil Şamlıoğlu, Bora Akkaş, Murat Akkoyunlu ile birlikte rol aldı.

Didem Taslan’ın yer aldığı diziler ve filmler arasında Bebek İşi, Umutsuz Ev Kadınları, Kurtlar Vadisi Pusu, Melekler Adası, Kınalı Kar, Yeni Hayat, Cinlerle Periler, Üç Kadın, Yıkılmadım, Mavi Düşler, Marziye and Böyle mi Olacaktı yer alır.

Didem Taslan haberleri

Didem Taslan, Didem Taslan biyografisi, Didem Taslan hayatı, Didem Taslan özgeçmişi, Didem Taslan hakkında, Didem Taslan doğum yeri
Didem Taslan fotoğraf, Didem Taslan video, Didem Taslan resim, Didem Taslan kimdir?, Didem Taslan kaç yaşında?, Didem Taslan nereli,
Didem Taslan memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!