Dido Biyografisi

Doğum tarihi: 25.Aralık.1971
Dido kaç yaşında: 52
Kilo & Boy:
Burcu: Oğlak
Meslek: Müzisyen
Dido doğum yeri: Londra, İngiltere

Dido Kimdir?

Bilinen ismi, Dido olan Dido Florian Cloud de Bounevialle Armstrong, 25 Aralık 1971’de Londra’da dünyaya geldi. Kısa sürede yeteneklerini sergileyen Dido, rahatça hem piyanoda hem de viyolinde hünerlerini göstermeye başladı. Sonia, 10 yaşında Guildhall Müzik Okulu’na girmeyi başardı ve yirmili yaşlarına vardığında adı her yerde anılmaya başladı. Zamanla mütevazi kişiliği her ne kadar değişmese de global olarak tanınan bir yıldız olmayı başardı.

Dido, hem amatör müzisyenlerle çalışıp deneyim kazanıyor hem de abisi Rollo’nun albüm koleksiyonunda yer alan farklı müzikal elementleri analiz ediyordu. Londra’daki birkaç müzik grubunda vokallik yaptıktan sonra, Rollo’nun liderliğindeki “Faithless” topluluğuna katıldı. “Reverence” isimli albümü büyük başarı elde ettikten sonra, Dido’nun sesi bu grupla 1,5 yıl boyunca insanları büyülemeye devam etti. Kendi şarkılarını yazmayı başladı ve Faithless’in ikinci albümüne de önemli katkılar sunarak solo bir kariyer için temel attı. Kendi demolarını kaydederek Cheeky ve Arista gibi önemli kayıt stüdyolarının dikkatini çekti ve 1999’da demoları kamuya açıldı.

Müziğini ve sesini güçlendiren Dido, 1999 yılında bir albüm yayınladı. “No Angel ” isimli bu albümün prodüksiyonunu Dido’nun abisi Rollo, Sister Bliss, Duncan Bridgeman ve Rick Nowels birlikte gerçekleştirdi. Albümdeki parçalar genellikle çok çeşitli müzik türlerine dalmış ve ‘Here With Me ‘, ‘Thank You’ ve ‘Don’t Think of Me’ gibi öne çıkan hitlerle büyük ilgi çekmişti. İki parça özellikle popüler oldu, ‘Here With Me’ Amerikan dizisi Roswell’de çalındı ve ‘Thank You’ ile “Sliding Doors” filminin tema müziği oldu. Eminem’in ‘Thank You’ isimli parça için yaptığı yorum, Dido’ya basın tarafından önemli ölçüde ilgi çekti.

Dido’nın 30 Eylül 2003’te çıkardığı ikinci albüm “Life For Rent “, hem beğeni topladı hem de eleştirildi. Satış rakamları, tüm dünyada genel bir ilgi uyandırdı. Albümün ilk parçası ve aynı zamanda geniş çapta tanınmış şarkı olan “White Flag”, 2004 Grammy Ödülleri’nde “En İyi Kadın Pop Vokal Performansı” dalında adaylık kazandı. Dido’nun gelecekteki çalışmaları kalitesi, müzik piyasasındaki yerini belirlemeye devam edecektir.

Dido haberleri

Dido, Dido biyografisi, Dido hayatı, Dido özgeçmişi, Dido hakkında, Dido doğum yeri
Dido fotoğraf, Dido video, Dido resim, Dido kimdir?, Dido kaç yaşında?, Dido nereli,
Dido memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!