Doğu Demirkol Biyografisi

Doğum tarihi: 06.Eylül.1985
Doğu Demirkol kaç yaşında: 38
Kilo & Boy:
Burcu: Başak
Meslek: Komedyen, Sinema Oyuncusu
Doğu Demirkol doğum yeri: İstanbul

Doğu Demirkol Kimdir?

Nuri Bilge Ceylan’ın 2018 senesi yapımı “Ahlat Ağacı” filminde Sinan karakterine hayat vermiştir.

6 Eylül 1985 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Doğu Demirkol’un asıl adı Aydın Doğu Demirkol’dur. Annesi Mersin kökenli bir avukat, babası ise Balıkesirli bir Çerkez operatör doktordur. İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

Sosyal medya üzerinde çektiği ‘Abiler Detected’ videosu ile halkın dikkatini çeken Doğu Demirkol, Şakirt Abi karakteri ile tanınmıştır. 2012’de Acun Ilıcalı’nın ‘Yetenek Sizsiniz’ programına katılarak yeteneklerini sergilemiş, bu sayede daha geniş kitlelere ulaşmıştır. BKM Sahne’nin Açık Mikrofon etkinliği ile sahne kariyerine başlamıştır.

Demirkol, BKM Mutfak Sahne ekibine katılarak Güldür Güldür Show’a dahil olmuştur. BKM Mutfak tarafından düzenlenen tek kişilik komedi gösterileri ile seyirci karşısına çıkmıştır. Doğu Demirkol, Beşiktaş Kültür Merkezi, Ataşehir Dasdas Sahne, Ankara Yılmaz Güney Sahnesi ve Beylikdüzü Torium Sahne gibi yerlerde performans sergilemiştir.

2018 yılında, Ali Atay’ın yönettiği “Ölümlü Dünya” adlı sinema filminde Ahmet Mümtaz Taylan, Alper Kul, Sarp Apak, İrem Sak, Özgür Emre Yıldırım, Mehmet Özgür ile birlikte rol almıştır. Aynı yıl, Nuri Bilge Ceylan’nın “Ahlat Ağacı” filminde Murat Cemcir, Bennu Yıldırımlar, Ahmet Rıfat Şungar, Hazar Ergüçlü, Ercüment Balakoğlu, Serkan Keskin, Tamer Levent, Öner Erkan ile birlikte oynamıştır.

2021’de, kendi hayatını konu alan absürt, komedi tarzı dizi “Doğu” da rol almıştır. Aynı yıl 1 Ocak’ta FOX Tv’de yayınlanmaya başlan olan “Maske Kimsin Sen?” yarışma programında Eda Ece, Melis Sezen ve Alican Yücesoy ile birlikte jüri görevinde bulunmuştur.

Film ve Dizi Kariyeri:
Oyuncu:
2021 – Doğu (Tv Dizisi)
2020 – Bayi Toplantısı (Adem) (Sinema Filmi)
2020 – Tutunamayanlar (Tarık) (Tv Dizisi)
2018 – Ahlat Ağacı (Sinan) (Sinema Filmi)
2018 – Ölümlü Dünya (Zafer) (Sinema Filmi)

Doğu Demirkol haberleri

Doğu Demirkol, Doğu Demirkol biyografisi, Doğu Demirkol hayatı, Doğu Demirkol özgeçmişi, Doğu Demirkol hakkında, Doğu Demirkol doğum yeri
Doğu Demirkol fotoğraf, Doğu Demirkol video, Doğu Demirkol resim, Doğu Demirkol kimdir?, Doğu Demirkol kaç yaşında?, Doğu Demirkol nereli,
Doğu Demirkol memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!