Doğukan Manço Biyografisi

Doğum tarihi: 19.Mayıs.1981
Doğukan Manço kaç yaşında: 42
Kilo & Boy:
Burcu: Boğa
Meslek: Müzisyen
Doğukan Manço doğum yeri: Liege, Belçika

Doğukan Manço Kimdir?

Doğukan Hazar Manço, ünlü sanatçı Barış Manço’nun büyük oğlu olarak 19 Mayıs 1981’de Belçika’nın Liege şehrinde dünyaya gelmiştir. Çocukluğu Belçika’da geçen Manço’nun annesi Lale Manço’dur ve bir de Batıkan Zorbey adında bir kardeşi vardır. Barış Manço’nun vefat ettikten sonra her 10 Kasım’da oğullarını Anıtkabir’e götürdüğü bir ritüel vardı.

Doğukan Manço, 2000 ile 2008 yıllarında Amerika’nın Florida’da bulunan bir mimarlık fakültesinde eğitim aldı. Bu süre zarfında hem garsonluk hem de okul servis şoförlüğü yaptı. Ayrıca Florida Türk Radyosu’nda her pazar program sundu.

Radyo programcılığının yanı sıra, 2008-2010 yılları arasında Barış Manço anılarını yaşatma etkinlikleri ve sosyal sorumluluk projelerinde DJ rolünü üstlendi. 2011 yılında ise profesyonel DJ olarak festival ve çeşitli organizasyonlarda yer aldı. Doğukan Manço’nun bir diğer ilgisi ise drift motor sporlarıdır.

2012 yılında, kendi müzik şirketi olan Manço Prodüksiyon’u kurdu. İlk projesi ise babasının 1976 yılında bestelediği “Nick the Chopper” parçasını düzenlemek olmuştur. Bu parçayı “Binlik Demlik” adı verdiği single olarak piyasaya sürdü.

Bir diğer önemli tarih ise Doğukan Manço’nun evlilik tarihidir. Manço, 7 eylül 2012 tarihinde Tuğba Macit ile Barış Manço Müzesi’nde düzenlenen özel bir törenle evlendi. Ancak çift, 3 yıl sonra 7 Aralık 2015 tarihinde boşandı.

Doğukan Manço, 2013 yılında Survivor Ünlüler – Gönüllüler yarışmasına katıldı ve ikinci oldu. 2015’te ise “Survivor All Star” yarışmasına katıldı ancak bu sefer birincilik elde edemedi.

Doğukan Manço’nun yayınlanmış albümleri ve tarihleri şöyledir:

– 2012 – Binlik Demlik (single)
– 2014 – Sakin Ol – (single) Ft. Tuğba Yurt
– 2016 – Yüzleşme – (single) Ft. Funda
– 2018 – Zalim Sultan – (single) Ft. Emre Altuğ.

Doğukan Manço haberleri

Doğukan Manço, Doğukan Manço biyografisi, Doğukan Manço hayatı, Doğukan Manço özgeçmişi, Doğukan Manço hakkında, Doğukan Manço doğum yeri
Doğukan Manço fotoğraf, Doğukan Manço video, Doğukan Manço resim, Doğukan Manço kimdir?, Doğukan Manço kaç yaşında?, Doğukan Manço nereli,
Doğukan Manço memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!