Duff McKagan Biyografisi

Doğum tarihi: 05.Şubat.1964
Duff McKagan kaç yaşında: 59
Kilo & Boy:
Burcu: Kova
Meslek: Müzisyen
Duff McKagan doğum yeri: Seattle, Amerika

Duff McKagan Kimdir?

1964 doğumlu Amerikalı müzisyen Michael Andrew McKagan, ya da daha yaygın olarak bilinen adıyla Duff McKagan, Guns N’ Roses adlı rock gruplarının eski bas gitaristi olarak tanınır. Şimdiki müzik hayatını Velvet Revolver grubunda sürdüren McKagan, 5 Şubat 1964’de Seattle, Washington’da dünyaya geldi.

Bir müzik ailesinde, Elmer ve Alice Marie McKagan’ın sekiz çocuğunun en küçüğü olarak yetişen McKagan, çocuk yaşlarından itibaren müziğe ilgi duydu. Ağabeyi Bruce, ona bas gitar çalmayı öğretti. 16 yaşında, “Fastbacks” adlı Seattle’lı pop-punk grubunda davul çalmaya başladı. Kendini geliştiren McKagan, davul ve bas dışında piyano ve gitarı da çalmayı öğrendi. 19 yaşında Kaliforniya’ya taşındı ve birçok müzik grubunda yer aldı. Bu süre zarfında müzisyen, takma adı “Duff”ı edindi ve Seattle Üniversitesi Finans Bölümü’nde kolej eğitimine başladı.

Los Angeles’ta yerel bir gazetede yayınlanan bir ilan, McKagan’ın Steven Adler ve Slash’le tanışmasını sağladı ve Road Crew adlı grupta bas çalmaya başladı. Axl Rose ve Izzy Stradlin’in gruptan ayrılmasıyla, Guns N’ Roses oluşturuldu ve McKagan, grubun bas gitaristi oldu. Grup, ilk performansını “Troubadour” adlı bir kulüpte gerçekleştirdi. Punk rock müziğine hayran olan McKagan, grubun müzik stilini bu tarza yaklaştırdı.

Fakat bu sürede, McKagan’ın sorunlu yaşam tarzı ve bağımlılıkları göze çarpmaya başladı. Şiddetli alkol ve uyuşturucu kullanımı bir süre sonra sağlık sorunlarına yol açtı. 1994 yılında pankreas patlaması sebebiyle hastaneye kaldırılan McKagan, doktorların uyarıları sonucunda alkol tüketimini bıraktı. Bu süreçten sonra solo kariyerini ilerletme kararı alan müzisyen, 1997’de Guns N’ Roses grubundan resmi bir şekilde ayrıldı.

McKagan, solo kariyerine 1997 yılında başladı ve bu süre zarfında farklı projelerde de yer aldı. “Slash’s Snakepit”, “Neurotic Outsiders” gibi gruplarla çeşitli çalışmalarda bulundu ve bir yandan da “Loaded”, “Black Dog”, “Ten Minute Warning” gibi grupları oluşturdu. 2000 yılında “Mad for the Racket” adlı bir grup daha kurdu ve 2001’de Loaded ile Japonya’da konserler verdi.

2002’den beri Velvet Revolver’ın üyesi olan McKagan, Slash ve Matt Sorum ve diğer üyelerle birlikte ilk albümlerini 2004’te çıkardı. Grup, ikinci albümünü 2007’de çıkarmayı planlamaktadır.

Özel hayatına bakıldığında; McKagan, 1988’de Mandy Brix ile ilk evliliğini yapmıştır. Evlilik 1990’da sona ermiştir. 1992’de Linda Johnson ile ikinci evliliğini yapan müzisyen, bu evliliğin de 1996’da sona erdiğini bildirmiştir. 1999’dan beri Susan Holmes ile mutlu bir evliliği olan McKagan’ın Grace ve Mae Marie adlı iki kızı bulunmaktadır.

Duff McKagan haberleri

Duff McKagan, Duff McKagan biyografisi, Duff McKagan hayatı, Duff McKagan özgeçmişi, Duff McKagan hakkında, Duff McKagan doğum yeri
Duff McKagan fotoğraf, Duff McKagan video, Duff McKagan resim, Duff McKagan kimdir?, Duff McKagan kaç yaşında?, Duff McKagan nereli,
Duff McKagan memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!