Ece Hakim Biyografisi

Doğum tarihi: 10.Haziran.1998
Ece Hakim kaç yaşında: 25
Kilo & Boy:
Burcu: İkizler
Meslek: Dizi Oyuncusu
Ece Hakim doğum yeri: İstanbul

Ece Hakim Kimdir?

Türkiye’nin “Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisinde Zeynep Çakırbeyli karakterini oynayan Ece Hakim, 10 Haziran 1998’de İstanbul’da doğdu. Üsküdar Amerikan Lisesi’nde lise eğitimini tamamladıktan sonra Harvard Üniversitesi’nde tam burslu olarak kabul edildi ve 2017’de Psikoloji eğitimine başladı ve 2020’de mezun oldu.

Harvard Üniversitesi’nde öğrenciyken “Frank Steins” adlı oyunla Loeb Experimental Tiyatrosu’nda sahneye çıkan Ece Hakim, profesyonel oyunculuk kariyerine Gaye Sökmen Ajans’ı ile anlaşarak başladı. Kariyeri boyunca birçok tanınmış aktörle birlikte çalıştı ve 2004 yılında “Anlat İstanbul” adlı filminde “Kırmızı Başlıklı Kız” öyküsünde oynamasıyla büyük takdir topladı.

2011 ile 2014 yılları arasında, Songül Öden’i de dahil birçok popüler yüzün bulunduğu “Umutsuz Ev Kadınları” dizisinde Gamze Akengin karakterine hayat verdi. 2015’te ise “Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisinde Hızır Çakırbeyli karakterinin kızı Zeynep Çakırbeyli rolünü üstlendi.

Ece Hakim, yıllar boyunca hem film hem de televizyon projelerinde yer aldı. Bunlardan bazıları “Aşk ve Ceza”, “Gece Gündüz”, “Kelebek Çıkmazı”, “İyi ki Varsın” ve “Candan Öte” gibi dizilerdir. Aynı zamanda 2004 yapımı “Anlat İstanbul” sinema filminde de rol aldı.

Ece Hakim haberleri

Ece Hakim, Ece Hakim biyografisi, Ece Hakim hayatı, Ece Hakim özgeçmişi, Ece Hakim hakkında, Ece Hakim doğum yeri
Ece Hakim fotoğraf, Ece Hakim video, Ece Hakim resim, Ece Hakim kimdir?, Ece Hakim kaç yaşında?, Ece Hakim nereli,
Ece Hakim memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!