Ece Pirim Biyografisi

Doğum tarihi:
Ece Pirim kaç yaşında:
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Model, Spiker, Dizi Oyuncusu, TV sunucusu
Ece Pirim doğum yeri: Ankara

Ece Pirim Kimdir?

4 Ağustos tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Ece Pirim’in annesi Yugoslav, babası ise Polonyalıdır. Babası, bir TRT Radyo dublaj sanatçısıdır. Pirim, ortaokul, lise ve üniversite yıllarında halk oyunlarından büyük bir keyif alırken, Hacettepe Üniversitesi ve Azerbaycan kültür derneklerinde de halk oyunları eğitmenliği yapmıştır.

Voleybol konusunda lisans sahibi olan Pirim, manken olmasını öneren çevresinin teşvikiyle Ankara’daki M.E.B.’ na bağlı “Tülin Okan Arı” mankenlik ve zarafet okulunda eğitim aldı ve mezun oldu.

Akabinde, Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesinde işletme bölümünü kazandı. Ayrıca, Ankara Üniversitesinde Radyo-TV-İletişim branşında daha ileri eğitim aldı. TRT’daki sunuculuk sınavlarını geçerek TRT’de sunuculuk kariyerine adım attı. Bu dönemde aynı zamanda mankenlik ve foto modellik yapmaya başladı ve “Vizon Show” isimli büyük moda organizasyonuna dahil oldu.

Katıldığı çeşitli yarışmalarda Miss Globe Türkiye Güzeli, Miss Hawaiian Tropic ve İtalya Miss Bride (Avrupa 3. Güzeli) ünvanlarını kazandı.

TRT’nin ardından, HBB’de çok sayıda programın hazırlık sürecine dahil oldu ve bu programları sundu. Kanal 6, ATV, İstanbul TV, Kanaltürk, Bugün TV gibi televizyon kanallarında çalıştı. Özellikle Kanaltürk’teki Sabah haberleri ve Ece ve Riccon’la Beden Dili programıyla öne çıktı. Kendi çabalarıyla yapımını ve sunumunu üstlendiği Ece’yle Oradan Buradan ve Siyasetin Arka Yüzü programları TRT Haber kanalında yayınlandı.

Kişisel gelişim konusuna önem veren Ece Pirim, liderlik, marka oluşumu, iletişim, etkili konuşma ve haber teknikleri gibi alanlarda seminer ve atölye çalışmalarına katıldı. Daha sonra Kanaltürk televizyonunda haber bölümüne geçerek gece haber-programı ve ana haber bülteni hazırladı ve sundu..

Ece Pirim, röportajlar ve program sunumlarıyla internete de adım attı ve bu alanda çeşitli ödüller aldı. 3 yıl boyunca Dışişleri ve Kültür Bakanlıkları ile “Turquie la Belle” grubuyla dünya turnesine çıktı ve Türkiye’nin tanıtımına katkılarından dolayı üstün başarı ve hizmet ödülüne layık görüldü.

Pirim, E.S.E.K ve Tümay Özokur ajanslarında oyunculuk yapmaktadır. Ayrıca Kanaltürk televizyonunda ve Bugün TV’de sunuculuk yaparak, magazinmatik.com’da köşe yazarlığı ve kadınmedya.com’da yazarlık yapmaktadır.

Ece Pirim, 2009’da mühendis Benhür Güzeler ile evlendi, ancak çift 2011’de boşandı. 2014’te Adnan Çevikel, bir mühendis ve işadamıyla nişanlandı.

Pirim’in film ve dizi listesi;
2013 – Sevgi taşı (Doktor Handan) (Sinema filmi)
1989 – Türkmen Düğünü (Haskız) (TV dizisi)

Kitapları :

2012 – Tuhaf Alışkanlıklar Kitabı (Birçok (126) yazar ile birlikte)

Ece Pirim haberleri

Ece Pirim, Ece Pirim biyografisi, Ece Pirim hayatı, Ece Pirim özgeçmişi, Ece Pirim hakkında, Ece Pirim doğum yeri
Ece Pirim fotoğraf, Ece Pirim video, Ece Pirim resim, Ece Pirim kimdir?, Ece Pirim kaç yaşında?, Ece Pirim nereli,
Ece Pirim memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!