Eda Akkaya Biyografisi

Doğum tarihi: 18.Kasım.1990
Eda Akkaya kaç yaşında: 33
Kilo & Boy:
Burcu: Akrep
Meslek: Dizi Oyuncusu
Eda Akkaya doğum yeri: İstanbul

Eda Akkaya Kimdir?

Eda Akkaya, 18 Kasım 1990’da İstanbul’da dünyaya geldi. Genç yaşlarından itibaren jimnastikle uğraşarak aktif bir hayata yöneldi ve kariyerini oyunculukta sürdürmeye karar verdi. Oyunculuk eğitimini Otuzbeşbuçuk Sanat Akademisi’nde tamamladı.

Eda Akkaya, 2016 yılında TV8 ekranlarında yayınlanan ve Acun Ilıcalı tarafından sunulan “Survivor 2016” adlı yarışmaya Ünlüler takımında yer alarak katıldı. Yarışmada ayrıca Aylin Şallı, Damla Can, Efecan Dianzenza, Gizem Kerimoğlu, Gizem Memiç, Gülnihal Candan, İbrahim Giydirir, Semih Öztürk, Serkay Tütüncü, Zafer Mete gibi isimler de yer aldı.

Serkan Ercan’ın sakatlanması sonucunda yarışmadan ayrılmasıyla Serkan’ın yerine aday olan Spartalı Mehmet, Ünlüler takımına dahil oldu. Ayrıca Dokunulmazlık Oyunu kazanan takımlarına tek yarışmacı adayı Yağmur Özdemir’i de kattılar.

Televizyon ve sinema dünyasında da yer edinen Eda Akkaya; “İlişki Durumu: Karışık”, “Zeyrek ile Çeyrek”, “Üç Arkadaş”, “Bugünün Saraylısı”, “Kaçak”, “Kahireli Palas”, “Ankara’nın Dikmeni”, “Harem” ve “Nakş-ı Dil Sultan” gibi pek çok yapımda oynadı.

Eda Akkaya haberleri

Eda Akkaya, Eda Akkaya biyografisi, Eda Akkaya hayatı, Eda Akkaya özgeçmişi, Eda Akkaya hakkında, Eda Akkaya doğum yeri
Eda Akkaya fotoğraf, Eda Akkaya video, Eda Akkaya resim, Eda Akkaya kimdir?, Eda Akkaya kaç yaşında?, Eda Akkaya nereli,
Eda Akkaya memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!