Eda Özülkü Biyografisi

Doğum tarihi: 02.Haziran.1966
Eda Özülkü kaç yaşında: 57
Kilo & Boy:
Burcu: İkizler
Meslek: Müzisyen
Eda Özülkü doğum yeri: Gölcük, İzmit

Eda Özülkü Kimdir?

Özülkü, doğum adı Eda olan sanatçı, 2 Haziran 1966’da, askerlik görevi nedeniyle o sırada İzmit Gölcük’te bulunan bir baba ve öğretmen bir annenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Aslen Mersinli olan Eda, ilk ve orta eğitimini İzmit’te aldıktan sonra lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Eda, daha sonrasında Marmara Üniversitesi Müzik Bölümü’ne devam etti ve buradan mezun oldu. Bu üniversitede yüksek lisansını tamamladıktan sonra, Işık Lisesi ve daha sonra kendi alma matersi Marmara Üniversitesi’nde eğitim görevlisi olarak işe başladı.

Bilfen Çamlıca İlköğretim Okulu’nda da çalışan Eda, kariyerine 1993’te albüm yaparak başladı. Müziğe olan ilgisi nedeniyle, müzik dışındaki mesleklerini müteakip bıraktı. Müzik kariyerine eşi Metin Özülkü ile birlikte önemli bir ivme kazandırdı, birçok parçanın söz yazarı oldu.

1988’de müzisyen Metin Özülkü ile dünya evine giren Eda, 2004 senesinde ikiz çocukları Baran ve Volkan’a doğum yaptı. 2015’te eşi ile birlikte katıldıkları ve İlker Ayrık’ın sunduğu “Ben Bilmem Eşim Bilir” yarışmasında galip olarak dikkat çekti.

Eda Özülkü’nün müzik kariyeri boyunca çıkardığı albümler şunlar:
1993’te Parolayı Söyle, 1994’de ‘Dalgacı’, 1995’te ‘Uçurdum Da Uçurdum’, 1997’de ‘Al Beni’, 1999’da ‘Böyle Aşk Olmaz’, 2003’te ‘İnce Sızım’, 2010’da ‘Issız Ada’ ve en son olarak 2017’de ‘Discoriental’ (Bu son üç albüm, eşi Metin Özülkü ile birlikte çıkarıldı).

Eda Özülkü haberleri

Eda Özülkü, Eda Özülkü biyografisi, Eda Özülkü hayatı, Eda Özülkü özgeçmişi, Eda Özülkü hakkında, Eda Özülkü doğum yeri
Eda Özülkü fotoğraf, Eda Özülkü video, Eda Özülkü resim, Eda Özülkü kimdir?, Eda Özülkü kaç yaşında?, Eda Özülkü nereli,
Eda Özülkü memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!