Eflatun (müzisyen) Biyografisi

Doğum tarihi: 22.Şubat.1979
Eflatun (müzisyen) kaç yaşında: 44
Kilo & Boy:
Burcu: Balık
Meslek: Müzisyen
Eflatun (müzisyen) doğum yeri: İzmir

Eflatun (müzisyen) Kimdir?

Müzisyen Eflatun, gerçek adıyla Oğuz Kaan Özdemir, 22 Şubat 1979 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda müzik eğitimini müzik dünyasının en meşakkatli çalgılarından biri olan Korno üzerine aldı. Profesyonel müzik hayatına İzmir Senfoni ve İzmir Opera Orkestralarında çalarak başladı ve daha sonra bu orkestraları bırakarak Antalya Opera Orkestrası’na geçti.

Bu dönemin ardından Antalya Opera Orkestrası’ndan ayrılarak İstanbul’da albüm hazırlıklarına başladı. 2010 yılında ilk albümü “Cennette Bir Akşamüstü”nün yayınlandı ve albümün başlık parçasında mors kodu kullanarak müzikte dünya çapında bir yeniliğe imza attı.

Özdemir, Gülben Ergen, Mustafa Ceceli, Mustafa Sandal ve Burcu Güneş gibi bir dizi ünlü şarkıcıya besteler verdi.

Ikinci albümü “Çıkmaz Sokaklar” 2012 yılında piyasaya çıktı ve albümdeki aynı adlı parçayı Burcu Güneş ile birlikte söyledi.

Eflatun, Tan Sağtürk Akademi Çekmeköy’de genç yeteneklerin eğitimine katkıda bulunarak “Bestecilik Atölyesi”nde görev aldı.

Albüm listesi şu şekildedir:
2010 – Cennette Bir Akşamüstü
2012 – Çıkmaz Sokaklar

Eflatun (müzisyen) haberleri

Eflatun (müzisyen), Eflatun (müzisyen) biyografisi, Eflatun (müzisyen) hayatı, Eflatun (müzisyen) özgeçmişi, Eflatun (müzisyen) hakkında, Eflatun (müzisyen) doğum yeri
Eflatun (müzisyen) fotoğraf, Eflatun (müzisyen) video, Eflatun (müzisyen) resim, Eflatun (müzisyen) kimdir?, Eflatun (müzisyen) kaç yaşında?, Eflatun (müzisyen) nereli,
Eflatun (müzisyen) memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!