Ela Rümeysa Cebeci Biyografisi

Doğum tarihi: 31.Mayıs.1988
Ela Rümeysa Cebeci kaç yaşında: 35
Kilo & Boy:
Burcu: İkizler
Meslek: Spiker, Dizi Oyuncusu
Ela Rümeysa Cebeci doğum yeri: İstanbul

Ela Rümeysa Cebeci Kimdir?

Ela Rümeysa Cebeci, 31 Mayıs 1988’de İstanbul’da dünyaya geldi. Eğitim hayatına Bahçeşehir Üniversitesi’nde başlayan Cebeci, ardından Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladı. Yüksek lisansını ise İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Hükümet dalında gerçekleştirdi.

Radyo kariyerine 2011 yılında İstanbul FM’de başlayan Cebeci, ardından TRT’de muhabirlik yapmaya başladı. Bu dönemde oyunculuk kariyerine de başlangıç yaptı ve ilk rolünü 2011 yılında Kanıt adlı dizide aldı. Aynı yıl Nuri ismindeki bir başka dizide de rol alan Cebeci, daha sonra 2012 yapımı Fetih 1453 filminde ve 2017’deki Şevkat Yerimdar dizisinde rol alarak oyunculuk kariyerine devam etti.

Oyunculuğa verdiği aranın ardından TRT1 ekranlarına geri döndü ve bir süre burada görevine devam etti. Daha sonra TGRT Haber’e geçiş yaptı ve 2017-2019 yılları arasında Günaydın Türkiye adlı sabah programının sunuculuğunu üstlendi.

Cebeci, TGRT Haber’deki görevinin ardından 2019’da Tv100’e transfer oldu ve burada hafta içi sabahları saat 06.00’da başlayan Gün Uyanıyor programının sunuculuğunu gerçekleştirdi. Şu anda Tv100’de Kime göre, Neye göre?” isimli bir programı sunmaktadır.

2011’den bu yana birçok televizyon dizisi ve filmde rol alan Cebeci, ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Yüksek Lisans, Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Akademisi ve Bahçeşehir ve Yeditepe Üniversitesi İletişim Bölümü’nde eğitim aldı. Aynı zamanda Nişantaşı Üniversitesi’de öğretim görevlisi olarak da çalışmaktadır.

Ela Rümeysa Cebeci haberleri

Ela Rümeysa Cebeci, Ela Rümeysa Cebeci biyografisi, Ela Rümeysa Cebeci hayatı, Ela Rümeysa Cebeci özgeçmişi, Ela Rümeysa Cebeci hakkında, Ela Rümeysa Cebeci doğum yeri
Ela Rümeysa Cebeci fotoğraf, Ela Rümeysa Cebeci video, Ela Rümeysa Cebeci resim, Ela Rümeysa Cebeci kimdir?, Ela Rümeysa Cebeci kaç yaşında?, Ela Rümeysa Cebeci nereli,
Ela Rümeysa Cebeci memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!